На ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» контролюють якість води в точках безкоштовної роздачі

12:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Станом на серпень 2024 року ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» забезпечує роботу 81 точки видачі безкоштовної очищеної води, 78 з яких працює на видачу води населенню у всіх районах міста. Необхідність облаштування таких точок виникла після навмисного підриву російськими військами водогону з Дніпра та позбавлення міста питної води. Спеціалісти ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» займаються обслуговуванням точок, проводять регламентні роботи та дбають, аби люди отримували виключно якісну воду, придатну для споживання.

Майстер служби з обслуговування систем водопостачання Юрій Мельник пояснює, що підприємство ретельно дбає про очищення води, яке включає багаторівневу систему.

«По-перше: вода від джерела проходить через механічні фільтри перед лічильником. Потім вода надходить на дискові фільтри, вони дуже гарно фільтрують іржу, пісок, вони мають високу брудоємність. Наші фахівці кожного разу, приходячи на точку, очищають їх. Потім вода надходить на колони. Перші три колони у нас з фільтруючим завантаженням, яке прибирає зважені речовини: іржа, мілкий пісок. Інші три колони – це вугільне завантаження – активоване вугілля, яке дуже добре прибирає органічні сполуки, деякі хімічні та гази», – розповідає він.

Юрій Мельник додає, що після цієї системи вода вже є підготовленою.

«Ця вся передочищена вода надходить до системи зворотного осмосу, де розміщені три поліпропіленові фільтри,які мають щільність близько 20 мікрон. Вода доочищається і потім надходить в «серце» системи – мембранні блоки. Самі мембрани очищають воду від солей, які інші фільтри не прибирають, також позбавляють воду від бактерій, вірусів та деяких хімічних сполук. Мембрани – це головний елемент нашої системи, ми їх змінюємо кожні 3-4 місяці, за необхідності – частіше. Далі вода надходить в накопичувальні ємності, а звідти – до споживача, але перед цим проходить через ультрафіолетовий знезаражувач, який додатково пригнічує бактерії», – наголошує майстер служби з обслуговування систем водопостачання.

Він також акцентує, що ємності мають систему автоматичного очищення – це така система, що працює по реле часу, і вона вночі, коли люди не беруть воду, циркулює рідину по системі, тим самим проходячи декілька кіл через ультрафіолетовий опромінювач. Це знижує ризик бактеріального забруднення. Наостанок Юрій Мельник вказує, що служба постійно веде звітність, документально фіксує періодичність дезінфікування та обробки ємностей, адже особливо влітку це є гострим питанням.

Дослідження ж води на фізико-хімічні та бактеріологічні показники проводить Миколаївська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби.

«Наша лабораторія акредитована згідно вимог ДСТУ 17025 Національним агентством акредитації та згідно договору з ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» проводить дослідження води на фізико-хімічні та бактеріологічні показники, тому миколаївці можуть не переживати за якість води, яку набирають на точках», – зазначає в.о. директора Миколаївської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби Ольга Моргун.