На Миколаївщині зменшилася кількість безробітних

23:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Миколаївщині станом на 1 березня 2023 року статус безробітного мають 12 380 людей включаючи переселенців, що на третину менше ніж в аналогічний період минулого року. Отримують допомогу по безробіттю при цьому 5 121 клієнт, торік було 13 802 людини.

Про це  Суспільномурозповіла заступниця директора обласного центру зайнятості Людмила Алпєєва.

За  її словами, хоча серед непрацевлаштованих людей на Миколаївщині опинилися переселенці з інших регіонів, рівень безробіття знизився. Одна із причин – виїзд людей в безпечніші області.

“У нас зменшилась кількість клієнтів практично на 30 відсотків. Це безробітних зменшилося. Якщо раніше у нас клієнти могли отримувати допомогу протягом дев’яти місяців або року, сьогодні у нас під час війни клієнти отримують допомогу 90 днів. Максимальна допомога — мінімальний прожитковий мінімум”, — розповіла Людмила Алпєєва.

Щоб стати на облік, люди повинні мати з собою паспорт, ідентифікаційний код, документи про освіту, а чоловіки ще й військовий квиток з постановкою на облік або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного.

“На сьогодні Миколаївська філія Миколаївського обласного центру зайнятості працює під час військового стану в змішаному режимі. Це дистанційна форма обслуговування клієнтів — заяви подаються через державний портал “Дія”, а також чергові дні визначені: вівторок, четвер, коли громадяни можуть підійти безпосередньо до центру зайнятості”, — говорить начальниця відділу кар’єрного консультування Ірина Лук’ян.

За словами заступниці директора обласного центру зайнятості, на Миколаївщині зменшилася і кількість вакансій. Рік тому їх було 1700, зараз 500.