На Миколаївщині визначено шість місць зберігання відходів від руйнувань

21:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Про це десятого липня розповіла на пресбрифінгу начальниця управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації Олександра Єфименко.

“Для Шевченківської територіальної громади за останнє півріччя визначено одне місце тимчасового зберігання відходів від руйнувань. Загалом станом на перше липня 2024 року в області визначено шість місць тимчасового зберігання відходів руйнації: у Миколаївській, Снігурівській, Новобузькій, Інгульській, Привільненській і Шевченківській громадах”, — сказала Олександра Єфименко.

Щомісяця управління узагальнює інформацію від громад щодо об’єму сміття від руйнувань та звітує Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України, говорить посадовиця.

“Станом на перше липня 2024 року обсяг відходів становить 5938 тонн. Громадам області необхідна важка техніка для розбору та перевезення відходів від руйнувань: бульдозери, автокрани, самоскиди та екскаватори. Це важливо для перевезення відходів на місця тимчасового зберігання або на полігони та подальшу утилізацію відходів шляхом дроблення, повторного використання у будівництві та ремонті доріг”, — зауважує очільниця управління.

Громади самі визначають ділянки під тимчасове зберігання будсміття, використовувати цю землю на інші цілі не можна, каже Єфименко.

Якщо сміття внаслідок військових обстрілів можна десь пристосувати, то будемо пристосовувати. В основному це каміння, залізобетонні перекриття тощо.

Закон дозволяє або розміщення на полігонах, що вже існують, або розпорядженням начальника ОВА нове місце затвердити. Є нормативи: скільки метрів має бути від житлової забудови, від дороги, від комунікацій. І по шести громадах ця робота вже зроблена, там, де більше було цих відходів. По інших робота ще триває. Законом передбачено 60 днів після закінчення воєнного стану на закінчення цієї роботи. Але ми не чекаємо, цю роботу впроваджуємо системно, аби не накопичувалось сміття”, — пояснює начальниця управління.

З її слів, допомогу з утилізації відходів після руйнувань надають партнери.

“Миколаївська ОВА співпрацює з міжнародними донорами щодо можливості передачі для області подрібнювача будівельних відходів. Крім того, Комплексною програмою охорони довкілля Миколаївської області на 2021 — 2027 роки передбачено придбання та впровадження установок, обладнання та машин для збору, транспортування, перероблення, знешкодження та складування побутових відходів та від руйнувань. Реалізація цього заходу можлива за наявності фінансування”, — каже Олександра Єфименко.