На Миколаївщині встановили сонячні панелі на насосній станції

20:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На насосній станції у Вознесенську, що на Миколаївщині, запрацювала чергова сонячна електростанція. Це вже третій такий обʼєкт, встановлений на підприємстві “Водопостачання міста Вознесенська”.

Наскільки покращилась ефективність роботи підприємства дізнавалося Суспільне.

За словами головного енергетика підприємства “Водопостачання міста Вознесенська” Володимира Косовського, сонячна електростанція потужністю 167 кіловатів, почала роботу на найбільшій у місті насосній станції.

“До встановлення сонячної панелі у 2024 році економія електроенергії на цій насосній досягала 20-25 відсотків. А зі встановленням цієї панелі ми досягли 50 відсотків. Можна буде під’єднати насос за відсутності живлення зовнішнього. І за рахунок акумуляторів він може частково подавати воду на деякі частини міста”, — говорить Володимир.

Заступник Вознесенського міського голови Андрій Макоєд каже, цю станцію закупили за 150 тисяч євро у співфінансуванні з благодійною організацією “GIZ”.

“Наразі ми маємо сумарно близько 367 кіловатів сонячних панелей, які закривають наше підприємство десь на 25 відсотків за споживання електроенергії. Це дає нам можливість утримувати тариф, який у нас є. В нашому тарифі близько 47 відсотків — вартість енергетики”, — розповідає Андрій Макоєд.

Зі слів посадовця, нині тариф за водопостачання та водовідведення сумарно сягає майже 40 гривень за кубометр води.

Ціни на енергетику ростуть, а тариф ми майже не підіймали. Наразі тільки в цьому році ми його підняли на 7-8 відсотків.

Андрій Макоєд каже, в майбутньому планують встановлювати такі сонячні станції на інших двох насосних станціях, аби й надалі не підвищувати тариф.