На Миколаївщині вперше виявили Омікрон

9:35

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Митинг маршрутчиков, предприниматели, протест против карантина, 300 николаевцев, карантин в Николаеве, маски, коронавирус (с) Фото - А.Сайковский, Вечерний Николаев
У Миколаївській області вперше виділено новий штам коронавірусу Oмікрон.

Про це передає Укрінформ з посиланням на пресслужбу ДУ “Миколаївський центр контролю та профілактики хвороб МОЗ”.

“Державна установа “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України” повідомила, що референс-лабораторією м.Києва методом секвенування 20 грудня 2021 року на Миколаївщині вперше було виділено новий штам Oмікрон”, – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що Омікрон набагато заразніший за своїх попередників та поширюється набагато швидше. Це означає, що навіть при тому, що перебіг хвороби, викликаної цим штамом, є легшим, в лікарнях все одно опиниться більше людей.

Крім того, Омікрон, як і інші штами, може викликати ускладнення.

У свою чергу головний санітарний лікар Миколаївської області Володимир Клочко зазначив, що штам вірусу – чи це Дельта чи Омікрон, не змінює по суті лікування хворого.

«Це тонкощі, які необхідні лише для вивчення циркуляції прогнозу. Для лікування хворого головне – своєчасне обстеження, клінічна діагностика та симптоматичне лікування», – сказав Клочко.

Станом на 25 січня 2022 року в Миколаївській області зафіксовано 306 нових підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, летальних випадків – 1.

Як повідомляв Укрінформ, минулої доби, 24 січня, в Україні виявили 19 118 випадків зараження коронавірусом.