На Миколаївщині від наслідків ведення бойових дій загинуло близько трьох тисяч сімей бджіл

15:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Миколаївській області внаслідок бойових дій постраждало до 400 пасічників, дані продовжують збирати. Зафіксована загибель близько трьох тисяч сімей бджіл, в одній в середньому налічується 20 тисяч комах. Переважно, йдеться про південь області та Вознесенщину.

Про це Суспільному розповів голова Спілки пасічників Миколаївської області Андрій Галдін.

За словами Андрія Галдіна, Спілка щодня збирає інформацію про пасічників, яким потрібна допомога. Раз на місяць заповнють форму з відомостями та передають її до обласної військової адміністрації.

“Можна звернутися безпосередньо в органи місцевого самоврядування, де зареєстрована пасіка. Але тут дуже важливий факт, що пасіка повинна бути офіційно зареєстрована, тобто, треба мати паспорт пасіки”, — сказав Андрій Галдін.

Андрій Галдін говорить, протягом 2022 року на Миколаївщині зібрали 5 тисяч тонн меду. Найбільше український продукт, за його словами, купують Польща, Німеччина та Сполучені Штати Америки. Прогнози щодо врожаю 2023 року непогані, каже Галдін. Проблема — в ціні, вона вдвічі менша минулорічної.

“У кожного на пасіці своя собівартість, але приблизний порядок суми – він однаковий. На моє особливе ставлення, у 2022 році собівартість склала 86 гривень за кілограм. Наразі ціна, яку пропонують експортери — 45 гривень за кілограм. Самі бачите, що вона майже вдвічі менша собівартості, не говорячи вже про прибуток”, — розповів Андрій Галдін.

У пасічника Івана з Шевченківської громади Миколаївського району до повномасштабного вторгнення було 60 бджолосімей. Внаслідок бойових дії втратив 51. Станом на 15 травня відновлює пасіку. 11 бджолопакетів надали волонтери. 20 купив за власні гроші. Говорить, ціна на комах зросла.

“Минулого року коштував 1000-1200 гривень бджолопакет — це 4 рамки. Цього року він коштував 1200-1500 гривень”, — розповів Іван.

Загалом під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну на території Миколаївської області від наслідків ведення бойових дій постраждало приблизно 400 бджолярів. Дані продовжують збирати, розповів Андрій Галдін. Відновлювати господарства допомагають волонтери ГО “Всеукраїнське братерство бджолярів України”.