На Миколаївщині судитимуть представників окупаційної “адміністрації” Снігурівки

12:06

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо трьох членів окупаційної “адміністрації” Снігурівської громади. За даними прокурорів, підозрювані керували так званою “Військово-цивільною адміністрацією Снігурівського району Херсонської області”.

Про це повідомили в прес-службі обласної прокуратури.

Слідчі встановили, що у 2022 році, під час окупації військовими РФ Снігурівської територіальної громади, створено незаконний орган влади – “Військово-цивільну адміністрацію Снігурівського району Херсонської області”. Керував так званою адміністрацією, за версією слідства, 47-річний житель Миколаєва.

“Псевдокерівник, усвідомлюючи, що одноосібно він не зможе виконувати покладені на нього окупаційною владою обов’язки, створив стійке злочинне угруповання з-поміж місцевих мешканців”, — повідомили в прокуратурі.

До складу групи очільник окупаційної влади залучив колишнього мера Снігурівки та депутатку районної ради Баштанського району, яких призначив своїми заступниками.

“На займаних псевдопосадах зловмисники співпрацювали з окупаційною адміністрацією РФ – так званої “ВЦА Херсонської області”, висвітлювали свою діяльність в засобах масової інформації, проводили бесіди, наради, зібрання, брали участь в інших публічних заходах з жителями Снігурівки, агітували їх приєднатися до Росії та підтримувати дії країни-агресора”, — йдеться в повідомленні.

Також підозрювані з 23-го до 25 вересня 2022 року на окупованій території Снігурівської територіальної громади організували та провели псевдореферендум щодо входження до складу РФ.

Членам окупаційного органу влади інкримінують “Колабораційну діяльність”. Санкції статей передбачають позбавлення волі від 12-ти до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади на строк від 10-ти до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

Станом на 4 квітня 2023 року вони перебувають у розшуку. У ході досудового розслідування суд наклав арешт на майно підозрюваних: житлові будинки, квартири, транспортні засоби, земельні ділянки, — на загальну суму майже 8 мільйонів гривень.