На Миколаївщині реалізують міжнародний агропроєкт

12:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Миколаївщині громадська спілка “Бізнес-мережа сільських жінок” у співпраці з місцевою громадою та сільськогосподарським кооперативом “Оберіг-Агро” в Доманівській громаді реалізує міжнародний проєкт “CASE”. Бюджет становить близько 800 тисяч євро.

Подробиці  Суспільному розповіла менеджер проєкту Ірина Воловик.

Так, в рамках проєкту кооператив “Оберіг-Агро” забезпечують чотирнадцятьма теплицями, площею 10 на 30 метрів кожна, необхідним обладнанням для цих теплиць, автономною енергетичною установкою, облаштують власну свердловину для поливу.

Також, зі слів менеджерки проєкту, жителям Доманівки й сіл громади роздали 1 100 наборів для вирощування овочів – насіння та засоби малої механізації. Важливою складовою проєкту є допомога жінкам, які живуть і працюють у сільській місцевості.

Зі слів менеджерки, фінансує проєкт британська організація OXFAM.

Перші п’ять теплиць сільськогосподарський кооператив “Оберіг-Агро” побудував у співпраці з благодійним фондом “Ласка” завдяки допомозі міжнародних проєктів, що фінансував уряд Канади, каже голова кооперативу Володимир Федоренко.

“Уже третій рік ми вирощуємо овочі закритого типу, вирощуємо виключно органічним способом, без застосування хімічних препаратів. Зараз хочу сказати, що в умовах війни більша частина наших членів кооперативу – чоловіки – майже всі зараз воюють на Донбасі”, — розповідає Володимир Федоренко.

До наявних п’яти теплиць тепер у рамках проєкту “Кейс” додасться ще 14. За словами менеджер кооперативу Володимира Цимбали, чотири з них вже облаштовують.

Станом на 19 травня у кооперативі 18 членів, планують прийняти ще 15 людей.