На Миколаївщині починається реєстрація дітей до першого класу

15:23

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В школах Николаева, новости, Николаев, дети образование, инклюзивные классы, инклюзия

У Миколаєві з 15 квітня стартує електронна реєстрація дітей до першого класу на новий 2023-2024 навчальний рік. Школи в районах Миколаївщини також вже розпочали набір першокласників.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

У Миколаєві зарахування дитини до школи триває у два етапи:

  • основна хвиля — з 15 квітня до 31 травня;
  • додаткова хвиля — (виключно на вільні місця) після 15 червня.

“Не пізніше першого червня видається наказ про зарахування дітей до першого класу закладів загальної середньої освіти. У 2022 році функціонували 463 перших класи на 119 менше, практично 20 відсотків менше. Причини всім відомі й зрозумілі”, — говорить Алла Веліховська.

Під час воєнного стану заяву на вступ до школи можна подати через електронну реєстрацію в інформаційній системі управління освітою (ІСУО) за посиланням, прикріпивши до заяви електронні копії документів, або подати онлайн-заяву до обраного закладу освіти.

Із заявами необхідно звертатися до керівників закладів загальної середньої освіти за місцем проживання, додає Веліховська.

“Першокласники ідуть до закладу за територіальним принципом. На вільні місця, у додаткову хвилю, після 15 червня можуть зараховувати всіх інших охочих дітей”, — розповідає Алла Веліховська.

У 2023 році контингент першокласників зменшився майже на 30 відсотків. Станом на квітень загалом 11031 учень навчається в першому класі. Також станом на квітень дев’ять закладів середньої освіти в області працюють в очному режимі, ще 43 — у змішаному.

“Для того, щоб почати навчальний процес заклад має мати ряд допусків. Перший і головний – мати відповідні укриття, що відповідатимуть певним нормам. У нас заключений ряд договорів. Нам активно допомагають донори. І держава відпускає субвенцію 110 мільйонів для Миколаївщини, щоб підготувати укриття”, — каже Веліховська.