На Миколаївщині побільшало мільйонерів: доходи в розмірі понад мільйон гривень задекларувала271фізична особа

17:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Головному управлінні ДПС у Миколаївській області відбувся брифінг щодо результатів декларування громадянами доходів, отриманих у 2023 році. Про кількість поданих декларацій, суми задекларованих доходів та декларантів-мільйонників розповіла начальниця управління оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Миколаївській області Галина Боненко.

Деклараційна кампанія завершилася 01 травня, тож можна підбити остаточні підсумки. Так, на Миколаївщиністаном на 01.05.2024 громадяни, що зобов’язані були подати декларацію про майновий стан і доходи відповідно до вимог Податкового кодексу України, подали понад 3 тисячі декларацій, що перевищило показники минулого року.

Такими громадянами задекларовано до сплати понад 43 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що майже вдвічі більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року. Також збільшилася сума задекларованого до сплати військового збору – задекларовано понад 7 млн грн, що на понад 4 млн грн більше, ніж торік, – деталізувала Галина Боненко.

Як підтвердила податківиця, 271 особою задекларовано доходи у сумі понад 1 млн грн, що на 176 громадян більше, ніж у минулому році. Так званими «мільйонерами» задекларовано понад 25 млн грн ПДФО та понад 2 млн грн військового збору. Найбільша кількість мільйонерів задекларували іноземні доходи, доходи, отримані від операцій з продажу об’єктів рухомого та нерухомого майна тощо.

Галина Боненко повідомила, що за підсумками декларування суму податкових зобов’язань, зазначених у поданих деклараціях, необхідно сплатити упродовж 60 днів після завершення деклараційної кампанії, тобто – до 01 липня 2024 року.

Фахівчиня нагадала, що одним із основних завдань декларування є не тільки сплата податку на доходи фізичних осіб до бюджету, а й повернення платниками податків частини сум сплаченого з їх заробітної плати податку впродовж звітного року.

При цьому зауважила, що своїм правом на застосування податкової знижки вже скористалося понад 500 громадян. Ними задекларовано до повернення понад 2,5 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

Галина Боненко наголосила, що платники, які можуть скористатися правом на отримання податкової знижки, подають декларацію за 2023 рік до 31 грудня 2024 року.

Декларуйте доходи – підтримуйте країну!

Головне управління ДПС у Миколаївській області.