На Миколаївщині більшість церков залишаються підпорядкованими УПЦ

13:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На території Миколаївської області 296 релігійних громад та організацій належать до Української православної церкви (УПЦ). За три роки після отримання томоса до Православної церкви України (ПЦУ) в області перейшли лише три громади. Всього ж на території Миколаївщини 158 релігійних організацій, підпорядкованих ПЦУ.

Про це кореспондентам Суспільного розповів заступник начальника управління культури, національностей та релігій Миколаївської обласної військової адміністрації Андрій Шостак.

Повномасштабне вторгнення військ Російської Федерації в Україну призвело до появи звернень органів місцевого самоврядування до влади про заборону церкви, яку пов’язують з Росією. Так на Миколаївщині під час сесії Южноукраїнської міськради, 30 листопада 2022 року, депутати прийняли рішення про звернення до президента, Верховної ради, Кабінету міністрів, Конституційного суду України та голів місцевих адміністрацій щодо негайної заборони в Україні російської православної церкви.

Докторка політичних наук, професорка Наталія Ніколаєнко каже, що причиною появи законопроєктів про заборону УПЦ та обшуків у парафіях стали випадки колаборації служителів церкви з російськими агресорами.

“Наприклад, селище Андріївка біля Києва, Харківщина, Херсонщина, Сумщина. Коли не просто священники московського патріархату закликали громаду до того, щоб підкоритися російському окупанту, а вони допомагали, вони приховували в себе окупаційні війська, зберігали зброю і так далі”, — розповіла Наталія Ніколаєнко.

Кореспонденти Суспільного звернулись до секретаря Миколаївської єпархії УПЦ Петра Струкала з проханням прокоментувати ініціативи щодо заборони діяльності церкви. Станом на 7 січня коментарів від представників єпархії не надходили.