На Говерлі зійшла лавина: постраждали кілька туристів, одна людина загинула

14:08

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Карпатах пошел снег, горы, зима, погода в Украине

У Карпатах під час сходження на Говерлу під лавину потрапила жінка із дитиною. Про це повідомило напередодні Суспільне із посиланням на директора Яремчанської центральної міської лікарні в Івано-Франківській області Олександра Соколовського.

“15 січня медики “швидкої” привезли двох пацієнтів – 49-річну жінку та 12-річну дитину. У дитини – травма руки, стан задовільний. У жінки – травма хребта. Вони розповіли, що коли робили сходження на Говерлу, зійшла лавина. Пацієнтів обстежують медики, вони свідомі, але мають психологічну травму”, – розповів Соколовський.

Станом на вечір 15 січня прес-секретар регіонального управління ДСНС Крістіна Перцович наголошувала, що щодо цієї ситуації до рятувальників ніхто не звертався, і надзвичайників до допомоги не залучали.

Раніше Відділ гідрологічних прогнозів Українського гідрометцентру попереджав про сніголавинну небезпеку у високогір’ї Карпат та рекомендував туристам утриматись від походів.

“Помірна сніголавинна небезпека (2 рівень) очікується 15-16 січня на високогір’ї Івано-Франківської, Закарпатської областей, у горах Чернівецької, у середньогір’ї Львівської областей”, – йдеться у повідомленні.

Під час сходження на Говерлу в той самий день, 15 січня, загинула 57-річна жінка, її син із нареченою травмовані. Про це йдеться у сюжеті ТСН.

Туристи з Одеської області знали про погіршення погоди, але знехтували цим. Жінка вдарилася головою та загинула на місці до прибуття рятувальників.

Рятувальники швидко виявили постраждалих. Одночасно працювали 30 рятувальників із різних підрозділів.

Постраждалих доправили до лікарні. У дівчини травмована ключиця, у її нареченого – стегно.

У загиблої жінки був день народження, їй виповнилося 57 років.