На 50-му році пішов з життя ексголова Херсонської ОДА Геннадій Лагута

11:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Помер колишній голова Херсонської обласної державної адміністрації Геннадій Лагута.

Про це повідомив голова Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін.

“Висловлюємо щирі співчуття родині покійного та поділяємо її горе. Розуміємо гіркоту втрати усіх, хто знав, любив і поважав Геннадія Миколайовича”, – написав він.

За інформацією LB.ua, Лагута був головою Херсонської ОВА з жовтня 2021 по липень 2022 року. На цю посаду його призначили в обмін на відмову від перемоги на проміжних виборах у 184 окрузі.

Він народився 10 серпня 1974 році у Бердянську (Запорізька область). У Херсон потрапив наприкінці 90-х років. Працював у Державній службі охорони. Пізніше – начальником охорони в компаніях депутата міської ради Івана Бебка.

У 2016 році Лагута влаштувався заступником директора на херсонське комунальне підприємство “Сервіс-центр”. Пізніше очолив це паркувальне КП. На ньому Лагута пропрацював з квітня до серпня 2016 року. У 2018 році пішов працювати на Ігоря Колихаєва. Туди його теж привів Яременко.

З 2019 року був помчіником консультантом нардепа Ігоря Колихаєва. У лютому 2020 року очолив його партію “Нам тут жити”.

У 2020 році Лагута обрався до Херсонської облради від партії “Нам тут жити!”. Депутати обрали його заступником голови облради.

У 2021 році Лагута балотувався до Верховної Ради по округу № 184, але зняв свою кандидатуру на користь кандидата від “Слуги Народа” Сергія Козиря. За це 27 жовтня 2021 року Лагуту призначили головою Херсонської ОДА.

Після повномасштабного вторгнення Росії він поїхав з Херсона і зник майже на півроку. 9 липня 2022 року Лагуту звільнили з займаної посади.

3 лютого 2023 року Лагуті оголосили про підозру за двома статтями: шахрайство та підробка документів.

А 7 лютого 2023 року уряд підтримав пропозицію Президента про призначення очільником Херсонської ОВА Олександра Прокудіна.