МЗС відреагувало на заяву командувача ВМС Німеччини щодо неповернення Криму

14:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

США ООН ОБСЕ, США, ООН, ОБСЕ, Крым, Донбасс, РФ, Украина, оккупация, война, новости,

Речник міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що Україна вимагає публічного спростування урядом Німеччини висловлювань командувача Військово-Морських сил Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха щодо неповернення тимчасово окупованого Росією Криму Україні, інформує “Інтерфакс-України“.

“Вимагаємо публічного спростування висловлювань командувача ВМС з боку уряду Німеччини, які підривають суверенітет і територіальну цілісність України і підривають зусилля з деескалації ситуації з безпекою в Європі”, –  наголосив Ніколенко.

За його словами, в МЗС України вважають категорично неприйнятними висловлювання командувача ВМС Німеччини Кая-Ахіма Шенбаха.

“Кримський півострів може бути втрачений тільки в уяві німецького віцеадмірала. Крим неодмінно повернеться завдяки наполегливим зусиллям України та її партнерів, які проявлятимуть рішучість у протидії державі-агресору. У цьому зв’язку потребує роз’яснення з боку німецького уряду, як слова командувача ВМС корелюються з послідовною підтримкою Німеччиною Кримської платформи”, –  наголосив речник.

Повідомляється, що в МВС здивовані словами  Шенбаха про необхідність відновлення діалогу з Росією в той час, як кількість жертв агресії РФ вже перевищила 14 тисяч, а понад стотисячна армія Росії  перебуває біля кордонів України, на Донбасі продовжують гинути людини а Крим перетворився на гетто прав людини.

“На території самої Німеччини російські спецслужби знищують політичних опонентів, проводять дезінформаційні кампанії і намагаються втручатися у внутрішні справи. Навіть спроба зрозуміти Путіна з боку командувача ВМС Німеччини повинна мати свої моральні, політичні межі та межі безпеки. У цьому разі ці межі грубо порушені”, –  додав представник МЗС.

Раніше голова ВМС Німеччини, віцеадмірал Кай-Ахім Шенбах  заявив, що сумнівається в тому, що Україні вдасться повернути тимчасово анексований Крим.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що Росія могла б вивести з тимчасово окупованого Донбасу свої війська, якби їй віддали Крим. Та він запевнив, що останнього ніколи не станеться.