Мистецтво лікує, мистецтво надихає, допомагає пережити складні часи, підштовхує йти далі і не здаватися, як би важко не було

22:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

 8 лютого у стінах Миколаївського академічного художнього драматичного театру урочисто відкрилась чудова виставка робіт викладачів та учнів Дитячої художньої школи під назвою “Натхненні коханням”.

І маленькі, і дорослі миколаївці завжди з цікавістю відвідують виставки талановитих дітей та педагогів, які час від часу школа показує містянам. До речі, у вересні 2022 року наша “художка” мала відзначити свій 50-річний ювілей, але величному святу завадила війна.

– «Натхненні коханням» – це перша офлайн виставка воєнного часу. Вона присвячена Дню всіх закоханих, Дню Святого Валентина. В ній поєдналися твори декоративно-прикладного мистецтва: авторські ляльки, етнічні портрети – колажі, батики, декоративні кулі, – розповіла директорка школи, заслужений діяч мистецтв України Євгенія Кручиніна. – Колекцію янголів у стилі модерн – а це величезні авторські ляльки «Золоті янголи» – виконали викладачі закладу Олена Маркитан і Наталія Здіховська.

 Особливу увагу гостей, запрошених на виставку, привернула колекція батиків «Дивовижні птахи». Ці роботи були виконані учнями “художки” різних років навчання під керівництвом Євгенії Кручиніної. Батик –  особисте захоплення педагога Євгенії Іванівни. Вона творча людина, викладач вищої категорії, методист – понад 30 років надихає своїх учнів цим надзвичайно креативним технічним розписом тканин.

Дуже цікава також колекція етнічних жіночих портретів «Індійські красуні», зроблених учнями 2-го класу разом з викладачем Анжелікою Чумак в рамках дизайнерського проекту «ДивоІндія». Це колажні експерименти – поєднання декоративного живопису в техніці гуаші і аплікації «золотого» і «срібного» кольорового паперу. Учні молодшого класу з великим задоволенням працювали над цим творчим завданням.

На відкритті виставки були присутні голова Миколаївського обласного управління культури Олена Буберенко, директор драматичного театру Артем Свистун, директор коледжу культури та мистецтв Сергій Мицик, голова благодійного фонду “Індиго” Ольга Криницька.

– Мистецтво лікує, мистецтво надихає, мистецтво допомагає нам пережити складні часи, воно підштовхує нас йти далі, розвиватися та творити, і ні в якому разі не здаватися, як би важко не було. Тому поєднання декількох видів мистецтв (декоративно-прикладного, образотворчого, музичного, хореографічного, театрального) на цьому заході, присвяченому Дню Святого Валентина, створило неймовірну атмосферу легкості та романтики, відчуття Кохання просто вітало в повітрі! – поділилась враженнями Олена Буберенко. – Чудовим обрамленням виставки став виступ студентів коледжу культури, а також артистів театру.

До війни у Дитячій художній школі навчалося 410 учнів. Успішно, з натхненням і великою віддачею працювали 15 викладачів – професіоналів своєї справи, з вищою мистецькою освітою і значним трудовим стажем роботи.

Виставкова діяльність – завжди була унікальним явищем учбового процесу в цьому закладі. Юні митці та педагоги постійно приймали участь у художніх конкурсах і виставках різного рівня – міжнародних, обласних, міських, а також – в культурно-мистецьких заходах міста Миколаєва.

 – Зараз учбовий процес Дитячої художньої школи проходить в режимі онлайн. Однак після нашої Перемоги обов’язково учні повернуться в свої творчі майстерні і під керівництвом своїх викладачів-професіоналів будуть з натхненням продовжувати роботу над створенням яскравих художніх образів, – говорить сьогодні Євгенія Кручиніна.

Наталія Христова.