Миколаївці можуть долучитися до гри-консультації “Сакральне місто”

10:55

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївська історикиня та екскурсовод Анна Червак створила психологічну гру “Сакральне місто”. Гравці пройдуть шляхом розвитку Миколаєва, познайомляться з його історією, географією, архітектурою, подіями та особистостями, а також зможуть визначити для себе, яку роль вони відіграють в житті свого міста.

Про свою авторську гру Анна Червак розповіла  Суспільному.

“Сакральне місто” Анна Червак створила у 2020 році, проте, авторка розповідає, що широко не розповсюджувала інформацію про гру.

Гра створена для того, щоб через історію міста зрозуміти бачення того, яке ти місце займаєш в житті міста.

За освітою Анна Червак — вчитель історії. Жінка організовує власні авторські екскурсії Миколаєвом. Анна розповідає, що гру створила в намаганні поєднати два своїх захоплення — історію та психологію.

“Сакральне місто” розраховане на людей старше 16 років. Оптимальна кількість гравців — шість людей. Зі слів Анни, метою гри є занурення учасника в сакральну історію Миколаєва через конкретний запит.

“Гра складається з мапи Миколаєва, в якій є чотири напрямки світу — це схід, захід, північ та південь. Й людина повинна вибрати, яким шляхом вона піде й там, наприклад, якщо це південь, вона йде шляхом архітектури Миколаєва. Якщо північ — шляхом історичних особистостей, там в нас ще є визначні історичні події Миколаєва. Протягом гри людина може переходити з одного шляху на інший шлях”, — каже історикиня.

Сама ж Анна виступає в грі ведучою.

До комплектів гри входить ігрове поле, колода зі 100 метафоричних карт, які відображають історію Миколаєва. Художнє оформлення і зовнішній вигляд гри — це подорож містом.

“Крім того, я у своїй грі використовую також багато інших метафоричних картинок з різним допоміжним інструментом. У 2020 році ця гра була створена російськомовною, але я її веду українською мовою зараз. На картинках російської мови немає, там з російської мови залишилася тільки сама назва гри. Я чекаю, коли в мене буде фінансова можливість, щоб переробити це ігрове поле, щоб там назва гри була написала українською, щоб було саме “Сакральне місто”, — говорить Анна Червак.

Гра створена особистим коштом Анни Червак та в одному екземплярі. Приблизна її вартість становить 10 тисяч гривень.

Долучитися до гри можна, слідкуючи за сторінкою Анни в Інстаграмі “Фабрика мандрів“.

Участь станом на квітень 2023 року безкоштовна, але за бажанням люди можуть внести символічний донат на її розвиток.