Миколаївці активно користуються можливостями програми “Доступні ліки”

10:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

лекарства

Минулого року в Миколаєві виписали майже 133,5 тисячі електронних рецептів за програмою “Доступні ліки”, яка продовжує працювати під час воєнного стану. Відшкодовано вартість рецептів на суму понад 19 млн грн. 

У 2023-му вже виписано 62 тисячі рецептів. Миколаївці повертаються до міста і активно користуються можливостями програми. Про це розповіла під час брифінгу начальниця управління охорони здоров’я міськради Ірина Шамрай, –  повідомляє пресслужба міськради.

У програму наразі входять 486 лікарських засобів, вартість яких відшкодовує держава. З них 184 повністю безкоштовні для пацієнтів, а 302 – з незначною доплатою.

У переліку “Доступних ліків” – препарати проти серцево-судинних хвороб; для профілактики інсультів та інфарктів; проти діабету ІІ типу; для лікування хронічних хвороб дихальних шляхів; для лікування розладів психіки, поведінки, а також епілепсії; ліки, що застосовують при нецукровому діабеті;  для лікування хвороби Паркінсона; препарати інсуліну; імуносупресивні препарати.

“Ми очікуємо, що ця програма запрацює для пацієнтів, які знаходяться в термінальному стані, отримують знеболювальну терапію при онкологічних захворюваннях. Зараз таких хворих ми забезпечуємо медикаментами коштом міського бюджету. Цьогоріч також була виділена достатня сума”, – каже Ірина Шамрай.