Миколаївському зоопарку – 122 роки

15:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаевский зоопарк, новости, юбилей, праздник, дата, Топчий, звери, животные, лучший в Украине, зоопарк, конференция, Сенкевич, Любаров, УАЗА, ЕАЗА,

Сьогодні зоопарку Миколаєва виповнюється 122 роки.

Про це повідомляє сайт Миколаївської міської ради.

26 квітня 1901 року засновник зоопарку Микола Леонтович відкрив свою колекцію тварин для всіх охочих її побачити. Ця дата і вважається офіційним днем створення закладу – одного з найстаріших та найкращих в Україні.

Нині тут найбільша в країні колекція диких тварин, що налічує близько 434 види і 3267 особин, дендропарк з більше ніж 200 видів унікальних рослин з різних куточків планети.

За всю історію свого існування зоопарк вже втретє переживає війну. 2022-й став одним з найскладніших та найтривожніших. Під час масованих обстрілів міста на територію закладу впало 8 ракет. Але зоопарк та тварини вижили, завдяки наполегливій праці колективу та його керівника Володимира Топчого, підтримці небайдужих.

Миколаївський зоопарк дякує всім, хто з перших днів війни надавав допомогу – мешканцям міста, волонтерам, друзям із зоопарків Європи.

“Дякуємо ЄАЗА (Європейська асоціація зоопарків та акваріумів) за велику фінансову підтримку і нашого зоопарку, і зоопарків України. Вдячні зоопаркам Польщі, Чехії, Німеччини, Естонії за допомогу кормами та ветеринарними препаратами. А ще, велика подяка жителям Землі за фінансову підтримку зоопарку та придбання квитків онлайн на нашому сайті. Попри важкі часи, які переживає наша країна сьогодні, Миколаївський зоопарк активно працює та приймає відвідувачів”, – йдеться у повідомленні на сторінці зоопарку в Фейсбуці.