Миколаївські вина представлятимуть Україну в світовому центрі вина La Cité du Vin

8:32

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Науковому центрі “Український інститут вина” в Києві відбувся перший Всеукраїнський відбір посольських вин від національних виробників у межах проєкту “Українське вино – частина світової культурної спадщини вина La Cité du Vin“. Серед його переможців є і виробник з міста Миколаєва, який отримав одразу дві нагороди.

Так, сухе сортове біле вино “Бузький Фльор” від ТОВ “Стерх” стало найкращим “Ординарним столовим спеціального типу вином”, а вино “Миколаївське” від того ж виробника отримало першість серед “Вин ординарних столових сухих сортових”.

ТОВ “Стерх” виробляє вина під торгівельною маркою “FALKO WINERY”. Засновником підприємства є відомий миколаївський бізнесмен Володимир Фалько. Виробнича база цієї крафтової виноробні знаходиться поблизу села Галицинове на південь від Миколаєва. Ані економічні негаразди в країні, ані навіть розв’язана Росією війна та постійні обстріли не змогли зупинити її работу. Унікальний клімат, теруарні особливості цього регіону та багаторічний досвід тутешніх виноробів дозволяють створювати вина найвищої якості, які гідно представлятимуть Україну в світовому виноробстві.

Слід додати, що у першому Всеукраїнському відборі посольских вин визначився ще один переможець з Миколаївщини. Це ТОВ “Beykush winery”, яке займається виноробством на благодатній Очаківщині. Вино “Бейкуш Тельті Курук” від цього виробника також було признано одним з переможців в категорії “Вина ординарні столові сухі сортові”.

Більшість інших переможців відбору виявилися виробниками з Одеської області.

Найкращі зразки, які визнані експертами “посольськими винами”, представлятимуть Україну в унікальному культурному центрі вина La Cité du Vin у французькому місті Бордо. Цей проект є некомерційним та довгостроковим. Постійна присутність українських вин в La Cité du Vin забезпечить презентацію України як виноробної держави з багатою скарбницею національного виноробства перед усією світовою спільнотою.

Проєкт організувала і провела корпорація “Укрвинпром”, яка виступає офіційним партнером Фонду Винної Культури та Цивілізацій Вина (Fondation pour la Culture et les Civilisations du Vin), що керує центром La Cité du Vin, та його амбасадором в Україні.