Миколаївські волонтери планують купити тренажер для пілотів

12:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Истребители НАТО, новости, НАТО, NATO, Североатлантический Альянс, безопасность, конфликт, самолеты, истребители, перехват, РФ, новости

Миколаївські волонтери збирають гроші на тренажер для пілотів. За його допомогою льотчики зможуть прискорити навчання на західних літаках, зокрема і на F-16. Із 200 тис. грн. станом на десяте травня зібрали вже 110 тис.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла волонтерка Ірина Ткаченко.

За її словами, ідея зібрати гроші на тренажер для пілотів виникла давно, не знали як втілити її в життя.

“Західні партнери натякають нам на те, що навчання може тривати до трьох років, для нас три роки — це забагато під час війни. Нам потрібно щось таке комплексне, інтенсивне. Тому ми вирішили, що можемо зібрати на тренажери. Є люди, які нам готові їх надавати. Є люди, які можуть допомогти, які готові організувати простір, де будуть стояти тренажери”, — сказала Ірина Ткаченко.

Український пілот із позивним Пумба — один із перших льотчиків, які підіймати бойові літаки у повітря 24 лютого 2022 року, коли російські війська завдавали удари по аеродромах. Офіцер розповів кореспондентам Суспільного, що тренажери, які планують придбати миколаївські волонтери, допоможуть їм опанувати західні літаки, зокрема F-16.

“На мою думку, це 60 — 65 відсотків. Саме теоретично вивчаючи літак, ти вже як льотчик опановуєш ту половину знань, яка необхідна тобі надалі в польоті. А вже в польоті навчаєшся відчувати літак. Вже знаєш, які цифри в тебе мають бути на приладах, яка швидкість, яка висота”, — розповів пілот “Пумба”.

За словами волонтерки, на тренажер для льотчиків збирають гроші вперше.

“Зараз ми збираємо 200 тисяч — це на тренажери. Чому 200 тисяч, тому що у нас деякі деталі до цього тренажера вже є, тобто ми трошки економимо. Але насправді один тренажер коштує від 150 тисяч гривень і вище. Ми збираємо на два, тобто 100 тисяч на кожен”, — пояснила волонтерка Ткаченко.

Збір грошей організували через соціальні мережі, допомагають і волонтери з інших міст.

До збору грошей на потреби ЗСУ Ірина Ткаченко долучилась із початком повномасштабної війни. Жінка говорить, що і надалі допомагатиме військовим, зокрема повітряним силам.