Миколаївська облрада виділяє 2 мільйони на підтримку тероборони

Такі кошти виділять на першому етапі розгортання тероборони

15:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївська облрада, Миколаїв, новини, Територіальна оборона, війна, Україна, Николаевский облсовет, Николаев, новости, Территориальная оборона, война, Украина,

Депутати-члени комісії з питань бюджету та інвестицій Миколаївської обласної ради проголосували за надання 2 мільйонів гривень на територіальну оборону області, повідомляє інтернет-видання «Преступности.НЕТ».

Під час засідання комісії заступник голови Миколаївської ОДА Ігор Кузьмін розповів про програму територіальної оборони. Він коротко повідомив про формування бригад, наголосивши, що всі підрозділи забезпечені адміністративними будинками. У програмі ж, в основному, потребують фінансування три пункти: навчання резервістів-контрактників (збори); підтримка матеріально-технічного забезпечення; – підтримка пунктів постійної дисклокації тероборони.

У зв’язку з цим на даному етапі в ОДА запропонували виділити 2 мільйони гривень. При цьому Кузьмін зазначив, що коштів на контрактників не вистачить, але необхідно буде провести збори.

Голова облради Ганна Замазєєва водночас зазначила, що до проекту є зауваження, які зачитала керівниця апарату Тетяна Лабарткава. Загалом вони стосувалися юридичних моментів – наприклад, у преамбулі необхідно було послатися на закон про національний опір, а відповідальними призначити не лише органи виконавчої влади. Кузьмін відповів, що проект уже було виправлено.

Також депутати поцікавилися, на що саме підуть гроші. Кузьмін повідомив, що 700 тисяч витратять на поточні витрати, а 130 тисяч – капітальні. У свою чергу командир бригади територіальної оборони Миколаївської області Роман Токаренко зазначив, що з 2017 року на територіальну оборону виділили 1,6 мільйона гривень.

– Структура сил тероборони принципово змінена. У нас було до нового року 3 особи, зараз 45. Спільними зусиллями нам допомогли, виділили місця, розмістили, раніше ми розташовувалися на базі військкоматів. Нам розширили повноваження, надали людей. Нам виділили місця. Але виділили у такому стані… Зараз підключаємо тепло, світло. Ми приїжджаємо та наново створюємо 6 військових частин, — сказав Токаренко.

Ганна Замазєєва повідомила, що найкраще приміщення для тероборони виділили у Вітовській адміністрації.

– У кожному приміщенні маємо обладнати кімнату для зброї. Ми знаємо, що держава забезпечила нас усім, що потрібне для озброєння, але потрібно обладнати кімнати. Їм треба зробити секретні кімнати… Їм потрібна комп’ютерна та оргтехніка, щоб оформляти кожного кандидата… Там на кожен штаб 10 комп’ютерів, – сказала вона.

Токаренко також наголосив, що двох мільйонів не вистачить, але це необхідний мінімум.

– Так,  це найменше що зможемо зробити, – додав Токаренко, додавши, що тероборону оновлюють у прискореному режимі, при цьому раніше планувалося реалізовувати плани до 2022-2023 року.

Після нетривалої дискусії депутати проголосували за винесення цього питання на сесію і одразу ж внесли відповідні зміни до бюджету.