Миколаївська область третя в антирейтингу з облаштування укриттів у школах

17:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

школа, класс, карантин, ОРВИ, грипп, карантин до лета

Миколаївська область стала третьою в Україні, де найгірша ситуація з облаштуванням укриттів у школах, на січень 2023 року їх усього 28%. Друге та перше місце в антирейтингу посіла Чернігівська (27%) та Харківська (6%).

Про це йдеться в дослідженні аналітичного центру Cedos.

Як відомо, сьогодні наявність укриттів у школах є вимогою законодавства й умовою відновлення очного навчання. На відміну від потреби у шкільних автобусах і комп’ютерах, облаштування укриттів є новою задачею для місцевої влади та закладів освіти.

— Цей процес розпочався у червні–серпні 2022 року. За цей період зусиллями та коштом місцевої влади (з державного бюджету кошти на це не виділялися) частину шкіл було забезпечено укриттями, – йдеться в дослідженні.

Голова Миколаївської ОВА Віталій Кім також наголосив на важливості встановлення безпечних укриттів. За його словами укриття і безпека дітей – це першочергова проблема, яку сьогодні вирішує влада.

— Укриття повинні бути біля шкіл, тому що до значної частини нашого регіону ракети С-300 будуть діставати, і якщо росіяни захочуть, вони зможуть це знову зробити. Тому укриття і безпека дітей – перше що потрібно робити.Фонд ми відновимо, але укриття, які повинні бути зроблені дуже швидко і багато не зроблені, це і є першочергова проблема для відкриття очного навчання, – зазначив Віталій Кім.

За даними Міністерства освіти і науки, загалом, станом на січень 2023 року укриття були облаштовані для 71% шкіл по всій Україні.