Миколаївська міська рада просить прийняти Південнобузький міст до державної власності

20:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні, 27 січня, під час сесії міської ради депутати прийняли звернення до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  щодо сприяння у вирішенні питання надання згоди на прийняття Південнобузького мосту до державної власності.

У документі мова йде про те, що було розпочато процедуру передачі об’єкта до державної власності.

На підставі узгоджених пропозицій Миколаївської міської ради розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про погодження передачі Південнобузького мосту через річку Південний Буг у м. Миколаєві в державну власність з віднесенням його до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг». Зазначений документ було погоджено Укравтодором, Держстатом та Фондом державного майна України.

Наразі питання перебуває на розгляді в Міністерстві фінансів України. Однак  зазначений проєкт розпорядження Кабінетом Міністрів України ще не розглядався.

Наводимо повний текст звернення міської ради.

 

Звернення депутатів Миколаївської міської ради VIІI скликання

до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України  про   передачу   об’єкта права комунальної власності до державної власності

У місті Миколаєві побудовано унікальний міст державного призначення, який розташований на магістралях Одеського, Київського та Кримського напрямків. Міст з урахуванням можливості пропуску великовантажних суден і кораблів має стратегічне значення для України.

Міст через річку Південний Буг побудований у 1964 році, протяжність його разом з дамбою та наплавним мостом складає 1700 п.м,  ширина проїзної частини –10,5 м, розвідний поворотний проліт – 126 м, інтенсивність руху – 30 тисяч транспортних одиниць на добу, інвентарний номер 00001622.

На даний час альтернативи існуючому мосту через річку Південний Буг у  м. Миколаєві немає. Найближчий міст через річку Південний Буг знаходиться   на   автодорозі   Т-16-02   Одеса-Вознесенськ-Новий  Буг біля м. Вознесенська.

Основними причинами аварійного стану мосту є:

– незадовільна експлуатація мосту через незабезпеченість 100% фінансуванням;

– перевищення навантаження на міст та велика інтенсивність руху;

– неспроможність проведення поточних і капітальних ремонтів.

Враховуючи, що дорожнє покриття зазначеного вище мосту станом на даний час перебуває у  державній власності, виникло питання комплексного підходу до ремонту, утримання мосту вцілому.

Крім того, рішенням  від 06.02.2020 №56/93 Миколаївською міською радою було надано згоду на передачу з комунальної власності Миколаївської міської  територіальної громади  до державної власності об’єкта права комунальної власності – мосту через річку Південний Буг, який знаходиться на балансі КП «Експлуатаційне лінійне управління автодоріг», інвентарний номер 00001622.

Згідно з інформацією, наданою Міністерством економіки, торгівлі та сільського господарства України листом від 15.11.2020 №3213-06/68316-06, відповідно до вимог Закону України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» та Порядку подання та розгляду пропозицій щодо передачі об’єктів з комунальної у державну власність та утворення і роботи комісії з питань передачі об’єктів у державну власність, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.09.1998 №1482, на підставі узгоджених пропозицій Миколаївської міської ради розроблено проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про погодження передачі Південнобузького мосту через річку Південний Буг у м. Миколаєві в державну власність з віднесенням його до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг». Зазначений проєкт розпорядження погоджено без зауважень Укравтодором, Держстатом та Фондом державного майна України.

Фінансово-економічні розрахунки та бюджетну програму, відповідно до якої передбачатиметься фінансування Південнобузького мосту через річку Південний Буг після його передачі з комунальної власності Миколаївської міської територіальної громади у державну власність до сфери управління Державного агентства автомобільних доріг, направлено до Міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства України листом від 15.01.2021 № 287/02.02.01-40/14/21. У свою чергу Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України листом від 25.01.2021 № 3213-06/4257-03 отримані матеріали було направлено до Мінфіну України, про що Миколаївську міську раду повідомлено листом від 27.01.2021 № 3213-06/4924-06. Станом на сьогодні вищевказаний проєкт розпорядження Кабінетом Міністрів України не розглядався.

Враховуючи стратегічне призначення, внутрішньодержавне, міжнародне і транзитне автосполучення, що забезпечує міст через річку Південний Буг, з метою уникнення трагічних наслідків, ми, депутати Миколаївської міської ради VIII скликання, звертаємося з проханням  сприяти у вирішенні питання надання згоди на прийняття мосту через річку Південний Буг до державної власності.

 

Депутати Миколаївської міської ради VІІІ скликання