Миколаївщина візьме участь у пілотному проєкті від Мінветеранів

16:20

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Міністерство у справах ветеранів починає впроваджувати в Україні інститут помічника ветерана. У травні пілотний проєкт стартує у Львівській, Вінницькій, Дніпропетровській та Миколаївській областях. Заробітна плата помічника ветерана становитиме в середньому 16 тисяч гривень.

Про це в ефірі “Суспільне. Спротив” розповіла гендиректорка Директорату стратегічного планування та євроінтеграції Мінветеранів Світлана Березіна.

Інститут помічника ветерана функціонуватиме за принципом “рівний – рівному”. До обов’язків помічника входитиме індивідуальний професійний супровід ветеранів у межах переходу від військової служби до цивільного життя.

“Йдеться про консультування, організаційну роботу, представлення інтересів тощо. Простою мовою – це спрямування та допомога в отриманні довідок, допомога в тому, де і як пройти програми підвищення кваліфікації або, наприклад, отримати підтвердження сертифікатом наявних навичок, куди працевлаштуватись та багато інших послуг”, — розповіла Світлана Березіна.

За словами гендиректорки, за одним помічником буде закріплена певна кількість ветеранів. Майбутніх помічників ветерана готуватимуть при центрах ветеранського розвитку на базі визначених закладів вищої освіти. У партнерстві з Міносвіти будуть розроблені навчальні програми для підготовки фахівців із супроводу ветеранів війни та членів їхніх родин.

Аби стати помічником ветерана, людина має бути громадянином України, який володіє українською мовою, проживає у тій територіальній громаді, де буде запроваджено пілотний проєкт, має освіту не нижче молодшого бакалавра.

За словами Світлани Березіної, у пріоритеті — ветерани й ветеранки, які виявлять таке бажання, а також члени їхніх сімей та родин полеглих воїнів.

Фінансування інституту помічника ветерана відбуватиметься з державного бюджету, місцевого бюджету та за кошти партнерів з розвитку.

“На етапі експерименту заробітна плата помічника ветерана становитиме в середньому 16 тисяч гривень, і на це є кошти, закладені в державному бюджеті, передбачені Міністерством у справах ветеранів України на 2023 рік”, — розповіла Березіна.