Миколаївщина переходить на українську, але потрібні час та державна підтримка, – Кім

10:28

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Виталий Ким

На Миколаївщині відбулася українізація сфери обслуговування. Громадяни вивчають та переходять на українську мову. Проте для повноцінного її функціонування необхідний час, альтернатива джерел інформації та розваг, певна система бонусів тощо.

Про це начальник Миколаївської ОВА Віталій Кім розповів Суспільному.

За його словами, на Миколаївщині люди не стали більше спілкуватися українською, але дуже багато жителів вивчають державну мову й намагаються переходити на неї.

“Моя думка, що повинна українська мова на державному рівні, на законодавчому рівні бути закріплена, дійсно, щоб цей перехід був не тільки за власним бажанням. Хоча я завжди казав, що від власної мотивації залежить, чи будеш ти розмовляти цією мовою в сім’ї, чи ні”, — сказав Віталій Кім.

Зі слів начальника ОВА, треба створити умови, щоб люди масово переходили на українську.

“1998-2018 роки – за цей час в моєму регіоні кратно збільшилася кількість людей, які розмовляють українською мовою. І це починається зі школярів і студентів, і це лише тому, що вони її знають”, — додає Віталій Кім.

За словами Віталія Кіма, діти на Миколаївщині, як і в інших регіонах, насамперед перебувають під впливом соціуму.

“Я не бачу нічого поганого, якщо вони слухають якісь російські ТікТоки, чи щось інше. Але розумію, що впливати на це можуть лише дві речі: сім’я, яка розмовляє з дитиною, обмежує, і суспільство, соціум. Тобто раніше це була на загал школа і друзі. Тому я вважаю, що все це потрібно починати з батьків”, — сказав Віталій Кім.

На думку очільника ОВА, громадянам необхідно запропонувати альтернативні джерела інформації та розваг.

“Державна підтримка і програми повинні бути для розвитку і кінематографа, і новин, і розважальних програм саме україномовних. В Україні дуже великий і дуже якісний сплеск патріотичної музики, найкраща зараз музика – це на емоціях зараз робиться і це дуже щиро”, — вважає Кім.