Комунальне підприємство “Миколаївелектротранс” – одне з найпередовіших та інноваційніших у місті. Звісно, з такою кількістю “клієнтів”-містян потрібно розвиватися та використовувати нові можливості для оновлювання рухомого складу та йти в ногу з часом. Що й роблять на цьому підприємстві. Так, зараз на маршрутах Миколаєва курсують п’ять тролейбусів з автономним ходом (PTS). Вони рухаються проспектами Центральним та Миру до мікрорайонів Північний, Ліски й Намив. На одному заряді такий може проїхати до 20 кілометрів. До початку червня 2025 року підприємство отримає ще 26 тролейбусів.
Під час відключень електроенергії в місті, у червні-липні 2024 року, тролейбуси стали в пригоді, оскільки могли працювати на знеструмлених ділянках маршрутів.
А зовсім скоро, у вересні, КП “Миколаївелектротранс” отримає ще 10 тролейбусів, які наступного місяця почнуть курсувати до Корабельного району. До нового тролейбусного маршруту планують встановити дизельні генератори для заряджання тролейбусів у разі відключень світла.
Вартість одного тролейбусу з автономним ходом становить майже 400 тисяч євро.
У них можна підзарядити гаджети, крім того, там працюють кондиціонери, що дуже важливо цим спекотним літом. Електромашини курсують містом з 5:30 до 23:00.
Заряджатися вони можуть від звичайної мережі.
Крім того, розробники сервісів для відстеження руху транспорту доопрацювали свої мобільні додатки – відтепер можна відстежувати рух тролейбусів, обладнаних системою кондиціонування, з допомогою EasyWay і CityBus Миколаїв. У режимі реального часу можна відстежувати місцезнаходження тролейбусів з кондиціонерами, щоб забезпечити собі більш комфортні та приємні поїздки, особливо у спекотні дні.
Зручність, доступність та можливість пересадки без додаткової оплати з єдиним QR-кодом для проїзду в електротранспорті Миколаєва.
Протягом липня пасажири міського електротранспорту здійснили понад 108 тисяч оплат за проїзд за допомогою єдиного QR-коду, доступного для всіх банків України. Така система оплати була запроваджена підприємством наприкінці минулого року.
Завдяки цьому пасажири Миколаєва мають можливість здійснювати пересадки між різними видами електротранспорту без додаткової оплати впродовж години — вартість проїзду залишається незмінною і становить 7 гривень.
Окрім цього, за допомогою QR-коду можна придбати також і різні види проїзних, включаючи: місячний проїзний, проїзний на 15 днів, студентський проїзний на місяць та туристичний квиток на дві доби.
Після покупки проїзного пасажир може зберегти його в мобільному гаманці або скористатися іншим зручним способом, запропонованим системою оплати (відправити на електронну пошту, зберегти в повідомленнях у WhatsApp, Telegram, Viber або інших месенджерах).
Для ідентифікації власного проїзного потрібно ввести прізвище та ім’я.
Загалом, з початку роботи нової системи оплати, понад 650 тисяч поїздок було сплачено єдиним QR-кодом для користувачів усіх банків України.
Завдяки перемозі в конкурсі субгрантів у рамках проєкту “Підтримка суспільно важливих ініціатив у Миколаївській області”, який реалізовує команда ГО “Молодь України” спільно з БО Українська освітня платформа та за фінансування DanChurchAid, КП “Миколаївелектроранс” має можливість зробити сучасний навчальний клас та оснастити його інтерактивним обладнанням.
Працівники КП наразі роблять всі необхідні ремонтні роботи. Також передбачили й інклюзивну складову в цьому проєкті — вхід до приміщення буде оснащено пандусом, оскільки тут у майбутньому планується проведення й інших заходів.
Директор КП “Миколаївелектротранс” Юрій Сметана розповів, що потреба в новому навчальному класі була вже дуже давно. “Ми маємо чудові результати з підготовки нових водіїв — за останні півтора року 67 людей отримали нову професію водіїв електротранспорту. Люди обирають наше комунальне підприємство та йдуть до нас на навчання, тому важливо забезпечити їм комфортні умови. Завдяки залученню грантових коштів у нас з’явилась можливість втілити нашу давню мрію в життя, і зараз бачимо, що за темпами ремонтних робіт ми встигаємо їх закінчити до старту навчання нової групи”, – поділився Юрій Сметана.
Навчання має розпочатись орієнтовно з 9 вересня і триватиме впродовж 14 тижнів. За цей час кожен зі студентів отримуватиме щомісячну стипендію в розмірі 12 тисяч гривень, а після здачі іспитів — офіційне працевлаштування.
Якщо ви хочете долучитись до навчальної групи з підготовки майбутніх водіїв тролейбуса — телефонуйте за номером (050) 327-48-91 або (063) 137-28-00. Також звертайтеся на комунальне підприємство за адресою: вул. Андреєва-Палагнюка, 17.
Що стосується давніх напрацювань на благо міста: чи не з перших місяців відсутності води в кранах миколаївців, тролейбуси та трамваї розвозили та продовжують розвозити очищену воду містом. Також воду можна набрати на стаціонарних точках підприємства.
Так, тролейбус роздає воду на п’яти локаціях:
- Вулиця Курортна, 9 (кінцева зупинка тролейбуса №2) — з 8:00 (щоденно);
- Проспект Центральний/Шосейна – з 11:30 (щоденно);
- Проспект Миру/зупинка Будівельників по ходу на площу Перемоги — з 14:00 (окрім вівторка);
- Херсонське шосе, зупинка 2 Інгульська — з 17:30 (понеділок, середа, четвер, субота, неділя);
- Залізничний вокзал “Миколаїв-Вантажний” — з 17:00 (вівторок, п’ятниця).
Трамвай з очищеною водою щоденно зупиняється за адресами:
- Вулиця Декабристів/Потьомкінська — з 8:00;
- Вулиця Чкалова/6 Слобідська — з 11:00;
- Парк Народний Сад: вулиця Потьомкінська/1-а Воєнна — з 14:00;
- Вулиця Кузнецька/4 Слобідська — з 17:30.
Також очищену воду можна набирати на стаціонарних точках підприємства за адресами:
- Вулиця Андреєва-Палагнюка, 17;
- Вулиця Генерала Карпенко, 38;
- Вулиця Архітектора Старова, 6 (кінцева зупинка тролейбусів);
- Вулиця Будівельників, 22.
Інф. ред.