Миколаїв готує підгрунтя для повоєнного відновлення

12:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаевские городские хроники, новости, хроники, Николаев,

Миколаїв досі перебуває в зоні ураження ворожих систем С-300, С-400, тому масштабної відбудови пошкоджених будівель ще не починають.  Як пояснив міський голова Олександр Сєнкевич в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ, наразі місто займається більше бюрократичними питаннями – підготовкою документів, створенням підгрунтя для подальшого відновлення.

“Почали з фіксації пошкоджень та збитків, завданих окупантами. Суттєво допомогла сучасна геоінформаційна система (ГІС), розроблена ще за кілька років до повномасштабного вторгнення. Разом з Київською школою економіки фіксуємо в ГІС всі об’єкти, які постраждали внаслідок обстрілів. Робимо оцінку втрат, що зазнало місто. Це буде базою для відбудови”, – каже міський голова.

Паралельно команда миколаївських та зарубіжних фахівців розробляє Генплан Миколаєва в рамках міжнародного проєкту #UN4Mykolaiv. До цього процесу також долучилися данські партнери, зокрема, інженерна компанія COWI.

“Основна допомога надходить від Данії, яка взяла шефство над Миколаївщиною. Ми тісно співпрацюємо з іноземними партнерами і разом з Європейською антикорупційною ініціативою робимо все, аби процедури були прозорими та відкритими. Прагнемо, щоб Миколаїв став взірцем прозорості, підзвітності та доброчесності”, – зазначив Олександр Сєнкевич.

Міський голова вчергове підкреслив, що у зарубіжних донорів Миколаїв не просить коштів.

“Не хочемо навіть торкатися європейських грошей. Ми говоримо, які у нас є проблеми, що треба відновити, які матеріали придбати, а вони це роблять на європейських майданчиках, контролюючи закупки, якість, поставки”, – пояснив він.