Ми не гарантували безпеку військовополонених з “Азовсталі”, – Червоний Хрест

9:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Міжнародний комітет Червоного Хреста заявив, що не гарантував безпеку українським військовим, які виходили з “Азовсталі” (https://censor.net/ua/n3358453).

“Як нейтральний посередник, МКЧХ сприяв безпечному виходу учасників бойових дій із заводу “Азовсталь” у координації зі сторонами конфлікту. Оскільки вони тоді були військовополоненими, ми зареєстрували їхню інформацію. Це було зроблено за умови, що пізніше МКЧХ буде дозволено відвідати цих військовополонених – відповідно до відповідних норм МГП – щоб перевірити їхній стан і допомогти їм підтримувати зв’язок зі своїми родинами.

Ми не гарантували безпеку військовополонених, які потрапили в руки ворога, тому що це не в наших силах. Ми заздалегідь прояснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та громадської цікавості, а також від наслідків військових дій. Тільки сторони конфлікту можуть остаточно забезпечити безпеку військовополонених”, – повідомили у Червоному Хресті.