МВФ виділить Україні грошей більше, аніж вона просила

14:24

Откройте «Вечерний Николаев» в Google News и  Телеграм-канале

мвф

Західні партнери планують надати Україні більше фінансування, ніж просив Київ. Як просувається процес виділення коштів, розповів заступник виконавчого директора від України в МВФ Владислав Рашкован, пише Інтерфакс-Україна в четвер, 26 травня.

«Якщо скласти (виділені) гроші, то вже більш як $15 млрд, які нам потрібні були на три місяці. Наше завдання — зробити так, щоб вони йшли з певною періодичністю, щоб не було все на кінець року. Нам треба жити зараз: треба платити рахунки у червні, у липні…», — сказав він.

Рашкован нагадав, що з $40 млрд США $7,5 млрд підуть на фінансування дефіциту України як гранти.

Також 9 млрд євро виділив Євросоюз, ще мільярд євро — Німеччина через адміністрований МВФ рахунок.

За словами представника МВФ, зараз Фонд завершує роботу щодо дебютних коштів на цьому рахунку, які виділила Канада (сумарно — $973,3 млн).

«Плюс є ще досить багато грошей двосторонніх. Завдання уряду — опрацювати з міжнародними організаціями, двосторонніми партнерами, щоб ці гроші приходили до нас рівними частинами протягом року. Така робота йде. У травні ситуація точно краща, ніж у квітні», — зазначив Рашкован.

Він зазначив, що процес виділення коштів Україні затримувався з бюрократичних причин, зокрема щодо виділення SDR.

За даними Мінфіну, у березні міжнародна підтримка України становила $3 млрд, у квітні — $1,7 млрд, а у травні — близько $2 млрд за необхідних $5 млрд щомісяця. Сума, що залишилася, покривається за рахунок ринкового розміщення військових облігацій — до $1 млрд — і викупу їх Нацбанком.