Музи московитам не скорилися

12:11

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Нещодавно у  просторі “Тінь” відбулася знакова подія – презентація нової книги Віктора Смирнова “Чорно-білий щоденник війни з червоними крапками” Римами про війну”. Редактором книги стала відома миколаївська поетеса Ганна Король.
Кожен вірш із цієї книги відображає частинку нашого життя у страшний рік війни. Я, як і багато хто з тих, хто прийшов на презентацію, читала ці вірші у ФБ по мірі їх народження. А народжувалися вони під бомбуванням. у підвалі, де Віктор рятував стареньку маму, на городі, який він обробляв, пригинаючись від пострілів.
Ця книга про любов. До батьківщини, до рідного дому, матері, дружини та дочки, стосунки з якими довга розлука зробив ще ніжнішими та трепетнішими. Усю війну Віктор допомагав людям, займався волонтерством та творчістю, зібрав навколо себе безкорисливий та талановитий колектив.
Сьогодні його вірші звучали у виконанні не тільки автора. Їх дуже душевно прочитали Юлія Колесник, Ганна Романчук-Резніченко, Людмила Зінов’єва, Олена Безгінова та Меланія Вітер. Відгукнулися на прохання Віктора і друзі, які живуть за кордоном – Наталія Шевченко та Олег Степанов.
Виступив на зустрічі і миколаївський волонтер Володимир Резніченко. А завершила зустріч зворушлива колискова, написана у співавторстві із заслуженим артистом України Олександром Сичовим у виконанні Олександра Сичова. Ті, хто зібрався, йшли зі сльозами на очах. Здавалося, що ці сльози змогли змити неймовірний біль із наших душ, який накопичився всередині кожного з нас за час війни.