Музей запрошує на зустріч з котячим мистецтвом напередодні Міжнародного дня котів

11:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На зустріч з “котячим мистецтвом”: 29 лютого 2024 р., о 14 годині, в останній лютневий день, Миколаївський обласний художній музей ім. Верещагіна запрошує на цікавий захід, присвячений міжнародному дню котів, який людство відзначає 1 березня.
За допомогою електронної презентації завідувачка відділу науково – освітньої роботи Ганна Ігорівна Макушина поведе вас у дивовижний таємничий світ котячого мистецтва, починаючи від давнини і до наших днів, познайомить з шедеврами світового живопису, скульптурами східного та західного мистецтва, продемонструє картини котів, які зберігаються в колекції музею.
Міфів і легенд, пов’язаних з котами, існує безліч, з деякими з них ви познайомитеся в музеї під час заходу.
Зображення кішки в давнину мало глибоке значення: вважалося, що кішка – це талісман – провідник у астральний світ, помічник, що спонукає до духовного розвитку. Єгиптяни бачили в кішці уособлення Бастет, в Скандинавській міфології вона супроводжувала Фрейю – обидві богині сприяли любові, родючості, домівки. Вважається, що символ кішки надає міцність сімейним узам. Статуетка кішки в будинку означає проникливість, розум, інтуїцію, спостережливість та незалежність. Як бачите, друзі, приводів познайомитися детально з котячим мистецтвом багато – скористайтесь.