Миколаївський художній музей ім. Василя Верещагіна запрошує миколаївців та гостей міста на дуже цікаві заходи, які фахівці музею пропонують вперше. Вони будуть проходити протягом квітня і мають назву SLOW ART MONTH – МІСЯЦЬ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА!
День неспішного мистецтва, або SLOW ART DAY – міжнародна акція, яку музеї та галереї світу відзначають у другу суботу квітня з 2009 року. За традицією заклад обирає один або декілька експонатів, аби уважно роздивитися та обговорити їх з відвідувачами. Глядачі дізнаються про автора твору, час та місце походження музейної експонату. Таким чином твір стає знайомим, близьким та зрозумілим для глядача.
Засновник SLOW ART DAY Філ Террі якось помітив: багато людей не вміють споглядати мистецтво. Світові шедеври більшість бачить не наживо, а крізь об’єктиви гаджетів. У середньому ж на огляд однієї картини відвідувач витрачає 27 секунд, навряд чи встигаючи відчути кожну з робіт. Акція SLOW ART DAY закликає сповільнитися та відчути насолоду від вдумливого споглядання мистецтва.
У березні в нашому музеї (для попередньої популяризації акції SLOW ART DAY) вперше було проведено декілька індивідуальних (для однієї людини) екскурсій упродовж академічної години по ОДНІЙ картині. Ця подія у відвідувачів музею викликала великий інтерес, тому музей пропонує глядачам не тільки 8 квітня, а кожний день КВІТНЯ (в рамках роботи музею – пн., вт., ср.) приєднатися до МІСЯЦЯ НЕСПІШНОГО МИСТЕЦТВА – SLOW ART MONTH.
ОСОБЛИВОСТІ екскурсії:
- Задля максимально ефективної індивідуальної роботи та зручності огляду екскурсія проводиться для ОДНОГО глядача.
- Глядач та екскурсовод розташовуються у ЗРУЧНИХ КРІСЛАХ перед картиною, за потребою можна близько підходити до твору.
- У процесі екскурсії глядач може задавати екскурсоводу БУДЬ-ЯКІ ЗАПИТАННЯ по темі даного музейного експонату.
Екскурсійна розповідь включає в себе детальну біографію автора картини, історію створення, побутування та її реставрацій. Крім надання мистецтвознавчої інформації, екскурсовод працює над розвитком уваги та емоційного інтелекту глядача, надає практичні навики правильного споглядання та вивчення художнього твору.
Екскурсію проводить завідувачка науково-дослідної лабораторії Лідія Одегова.
Попередній запис на екскурсію за телефоном 097 454 8245