Мурали, які закривають сліди російської агресії

21:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві з’явився мурал з котиком-Кімом. Його подарували місту митці руху «Культурний десант».
«Акція, яку ми запровадили, називається «Стіни культури». Це рух підтримки за допомогою мистецтва мешканців тих міст, які постраждали від російської агресії», – розповів відомий музикант і телеведучий Коля Серга.

Ідея муралу виникла ще в березні-квітні, коли художник часто приїжджав до Миколаєва з іноземними журналістами. Тоді йому запам’яталась манера очільника Миколаївської ОВА заспокоювати городян та бути завжди на позитиві.

“Культурний десант”, який діє в Україні під керівництвом Колі Серги, відвідує деокуповані міста. Стріт-арт-художники, що входять до об’єднання, прикрашають їх патріотичними графіті. Деякі роботи – пронизливі до сліз.

Так на стінах будівель у звільнених від загарбників містах з’явилися патріотичні котики в образах будівельників, ангелів-охоронців, військових, садівників, що вирощують квіти. Ці мурали закривають сліди російської агресії.

Серга уточнив, що авторами котиків стал колектив LBWS-CAT з Одеси – Ігор Матроскін та Денис Уайт. Саме вони малюють в різних містах України своїх легендарних котиків.

Також днями в одному з районів Миколаєва, біля дитячого майданчика, з’явився ще один мурал від «мистецького десанту» Колі Сергі.

Мурал зображає маленького хлопчика, який вибирається із сірої воєнної буденності у сонячне дитинство, дороговказ якому — Миколаїв.