Мрійник року: Зеленський знову у рейтингу Politico

12:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Український лідер, який минулого року очолив рейтинг найвпливовіших людей Європи, цього року посів двадцяту сходинку, в той час, як Андрій Єрмак увійшов до першої п’ятірки.

Президент Володимир Зеленський опинився на 20 місці у списку найвпливовіших діячів в Європі, за версією американське видання Politico. Проте він переміг у категорії Мрійники. Свій рейтинг видання опублікувало у вівторок, 28 листопада.

 Воно ставить Зеленського в один ряд з Вінстоном Черчиллем, Мартіном Лютером та іншими видатними діячами, які здатні “змінити хід історії не силою своєї армії чи силою своєї економіки, а силою свого слова”.

Як зазначає Politico, Зеленський надихнув українців на боротьбу, а західних партнерів – на дієву фінансову та військову допомогу.

Керівництво Зеленського було “настільки ефективним”, що йому вдалося домогтися того, що ще недавно було немислимим – висунути Україну на передній план членства в ЄС і НАТО.

Проте 2024 рік буде непростим для президента України, йдеться у матеріалі – українці, вважає Politico, виснажуються, світ відволікається на Близький Схід, а політики ЄС починають побоюватися можливих наслідків війни.

Загалом Politico визначило переможців у категоріях Діячі (Doers), Збурювачі (Disrupters) та Мрійники (Dreamers). До кожної з них увійшло дев’ять людей.

У категорію Діячі Politico включило главу Офісу президента Андрія Єрмака, назвавши його “зеленим кардиналом Києва”. Якщо Зеленський знаходиться на 20 місці у загальному списку, то Єрмаку дісталася аж п’ята сходинка. Його найбільшим його досягненням, за версією видання, є залучення Китаю до мирних переговорів у Саудівській Аравії в серпні минулого року. Як пише видання, Єрмак є “натхненником прагнення Києва” налагодити відносини з країнами, що розвиваються, щоб вирвати їх з рук російського диктатора Володимира Путіна. Крім того, як наголошує Politico, керівник Офісу президента під час відряджень зустрічався з іноземними високопосадовцями від імені Зеленського, проводив переговори та укладав угоди, хоча, за Конституцією України, це має робити президент держави, а не “його № 2”.

Тим часом “найвпливовішою людиною Європи” цього року Politico визнало колишнього прем’єр-міністра Польщі Дональда Туска, який ймовірно також очолить наступний уряд Польщі. З його приходом, як зазначає видання, “країна стоїть на порозі нової ери Туска, і вітер змін знову дме”.