Мовний закон: які норми набудуть чинності з 16 січня

13:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Языковой закон, новости, Украина, закон, СМИ, ЗМІ, Україна, Мовний закон,

16 січня набуває чинності стаття 25 закону, яка регламентує використання державної мови у галузі друкованих засобів масової інформації. Відповідно до закону, з 16 січня всі друковані ЗМІ загальнодержавної та регіональної сфер поширення в Україні мають видаватися державною мовою, передають «Українські новини».

Друковані засоби масової інформації можуть видаватися іншими мовами за умови, що одночасно з відповідним тиражем видання іноземною мовою видається тираж цього видання державною мовою. Усі мовні версії повинні видаватися під однаковою назвою, відповідати один одному за змістом, обсягом та способом друку, а їх випуски повинні мати однакову нумерацію порядкових номерів та видаватися в один день.

При цьому ці вимоги не поширюються на друковані засоби масової інформації, які видаються виключно кримськотатарською мовою, іншими мовами корінних народів України, англійською мовою, іншою офіційною мовою Європейського Союзу, незалежно від того, чи містять вони тексти державною мовою.

Проте, згідно зі статтею 25 закону, у кожному місці розповсюдження друкованих засобів масової інформації друковані засоби масової інформації державною мовою повинні становити не менше 50 відсотків.

Раніше повідомлялося, що з 16 липня 2021 року набула чинності норма закону про обов’язкове видання 50% книг українською мовою, про проведення концертів, шоу-програм, культурних та розважальних заходів та про демонстрацію фільмів українською мовою.