Моцарт заради солідарності

21:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Днями Центральна бібліотека ім.М.Л. Кропивницького та Миколаївський академічний художній драматичний театр презентували прем’єру унікального документального фільму «Lviv – Salzburg: Mozart for Solidarity».

Львів та Зальцбург… Що спільного між цими містами? Можна, звичайно, поговорити про людей, архітектуру, традицію. І посперечатися. Але є щось спільне – безперечне. Це Моцарт.

Ініціатором та рушійною силою проекту стала найвідоміша українська диригентка Оксана Линів. Разом із командою фестивалю класичної музики «LvivMozArt» (Україна) та Міжнародним фондом «Моцартеум» вона зібрала суцвіття справжніх зірок класичної музики та оперного мистецтва України.

Вийшла потужна колаборація музичної Європи та України, злиття не лише культурних, а й загальнолюдських цінностей в рамках однієї життєвої та музичної історії, вклад наших друзів із Зальцбурга до ідеологічної та культурної перемоги України над російською агресивною політикою. Адже кожному українцю сьогодні дуже потрібно відчувати тепло солідарності від усього прогресивного суспільства! Про це цікаво розповіла директор бібліотеки, заслужений журналіст України Інга Хоржевська.

Глядачі мали унікальну нагоду побачити на власні очі та почути звучання старовинних музичних інструментів, на яких грав сам великий Вольфганг Амадей Моцарт!

Городянам особливо приємно послухатиме одну із «зірок» фільму – миколаївську співачку, лауреата безлічі конкурсів Юлію Ткаченко. Вважаю за честь, що ми особисто знайомі вже кілька років.

Також у фільмі беруть участь музикознавець Роксолана Гавалюк, піаніст Антоній Баришевський, співаки Ольга Дядів, Анатолій Погрібний, Андрій Бондаренко та скрипаль Андрій Мурза. Гості кінопоказу переконалися, що українське мистецтво було і є невід’ємною частиною європейської культури.

Думаю, ця подія є дуже важливою, адже культурні проекти під час війни – насамперед, є демонстрацією українського незламного духу та бажання вистояти, перемогти та жити!

Ігор Єрмолаєв.

Фото автора.