Молодята в Миколаєві мріють про весілля

23:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві станом на квітень 2023 року 15 відсотків пар, які подають заяви для реєстрації шлюбу, планують урочисту церемонію із запрошенням гостей. Молодята з весни призначають дати весілля на червень та липень.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Інгульського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Миколаєві Людмила Яцук.

За словами Людмили Яцук, до відділів державної реєстрації актів цивільного стану в Миколаєві звертається багато переселенців з Херсона та області.

“У Херсоні багато обстрілів і небезпечна ситуація, працює тільки один відділ, в більшості громад взагалі не працюють. Звертаються в Миколаїв з різних питань: реєстрація про смерть, про народження, реєстрація шлюбу, отримання повторних документів. Велика кількість людей приїжджає особисто, незначна кількість онлайн”, — розповідає Людмила.

З початку повномасштабного вторгнення й до лютого 2023 року в Миколаєві молодята бажали швидко зареєструвати шлюб, станом на квітень прослідковується тенденція планування весілля.

“Подають заяву і призначають реєстрацію шлюбу на липень, червень, тобто у людей вже є плани, відійшли поступово емоційно від шоку. 15 відсотків — люди, які бажають зареєструвати шлюб урочисто: хочуть запросити родичів, друзів, побратимів”, — говорить фахівчиня.

Коли до військових приходять побратими – це дуже зворушливо і приємно, що наші люди дружні та міцні. Планування життя – це хороший знак.

З 27 лютого 2023 стартувала нова – онлайн-послуга “Реєстрація шлюбу”: подати заяву про шлюб, вибрати час та деталі церемонії можна онлайн.

“До цієї послуги поки підключені не всі відділи, тільки чотири в області – відділ Державного реєстру актів цивільного стану (ДРАЦС) у місті Миколаєві та Центральний відділ ДРАЦС у місті Миколаєві, ще відділ ДРАЦС у місті Первомайську і Южноукраїнський відділ ДРАЦС у Вознесенському районі. Потім наречені приходять безпосередньо на саму реєстрацію шлюбу”, — розповіла Людмила Яцук.