Могила святого Миколая та підлога, якою він ходив, знайдені в Туреччині

16:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Храм, де у III–IV століттях служив Чудотворець, був похований під землею внаслідок підйому вод Середземного моря.

Голова Регіональної ради зі збереження культурної спадщини Анталії професор Осман Еравшар оголосив про нові відкриття величезної ваги. Про це повідомляє lenta.ua з посиланням на турецьке  інформагентство Demirören.

Знахідка зроблена у церкві міста Демре, названої на честь святого Миколая, який, як відомо, тут народився і жив (2,5 години їзди від Анталії). Еравшар зазначив, що нині існуюча церква була побудована у VII–VIII століттях над ранньою, єпископом якої і був святий Миколай. Стверджується, що храм, де у III–IV століттях служив святий Миколай, був похований на 7–8 метрів під землею внаслідок підйому вод Середземного моря. У ході розкопок було відкрито підлогу, якою ходив один із найвідоміших у світі святих.

Тим часом місце поховання великого святого вже «знаходили» у 2017 році. Цього разу археологи вже суттєво заглибилися у давні верстви. Саму передбачувану могилу поки що не розкривали. На сьогодні первісний храм знаходиться майже на 2 метри нижче за рівень моря, його періодично затоплює. Археологи планують провести геофізичні дослідження. Щоправда, за високої вологості цей метод не працює. Тоді єдиним способом уточнити відкриття залишаться розкопки.