Міжнародна компанія виконала попередній аналіз транспортної системи Миколаєва

8:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Міжнародна компанія Systematica, що має понад 30 років досвіду роботи в напрямку планування транспорту та мобільності, презентувала попередній аналіз транспортної галузі Миколаєва (до війни). Про це повідомляє міськрада.

Systematica долучилася до команди експертів, яка працює над майстер-планом Миколаєва у рамках проєкту #UN4Mykolaiv.

Проєкт розробки майстер-плану для Миколаєва реалізується під егідою Європейської економічної комісії ООН із 2022 року. Миколаїв разом із Харковом стали пілотними містами, для яких розробляють перспективні плани відновлення після війни. Проєкт для Миколаєва опрацьовує команда міжнародної архітектурної компанії One Works. У складі технічної робочої групи — представники успішних іноземних компаній із транспортного та ландшафтного планування, науковці знаних італійських вишів.

Фахівці Systematica дослідили виклики та можливості транспортної галузі Миколаєва, міську мобільність, а також напрямки, які треба врахувати під час розробки майстер-плану. У пошуці рішень звернулися до досвіду різних європейських міст, які успішно вирішили подібні завдання.

Експерти зазначають, що Миколаїв має стратегічне розташування у дорожній мережі півдня України. У межах міста проходить 23,6 км автошляхів міжнародного та 19,7 км національного значення. Водночас рух транзитного транспорту є й одним із основних викликів для міста. Головні дороги, які з’єднують Миколаївський порт з іншими регіонами країни, проходять через центр населеного пункту. Це завдає незручностей містянам, а також шкодить екології.

Аналіз міської мобільності показав, що лише 15 % від загальної кількості пересувань містом припадає на приватні автомобілі. Значно більша частка громадського транспорту — 45 %. Пішки пересуваються 38 % містян.

Основними викликами дорожньої мережі фахівці вважають відсутність об’їзних доріг для відводу вантажного транспорту від центру міста, незадовільний стан мостів, відсутність зон з обмеженим рухом або обмежень швидкості в межах міста, недостатню велосипедну та пішохідну інфраструктуру.

Серед переваг же відзначають широкі смуги руху, що дозволяють перепланувати дорогу для створення безпечного простору для пішоходів та велосипедистів, а також визначити транзитні коридори з виділеними смугами для громадського транспорту.

Експерти говорять про можливості для розвитку мережі громадського транспорту – зміну маршрутів та усунення дублювання, впровадження кільцевих маршрутів для покращення перевезень в районах, створення транспортних хабів, що забезпечать ефективні перевезення кількома видами транспорту, інтеграція водного транспорту в систему пасажирських перевезень та ін.