Міжнародна федерація фехтування повернула росіян і білорусів до змагань

7:57

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

From left, Inna Deriglazova, Adelina Zagidullina and Larisa Korobeynikova of the Russian Olympic Committee celebrate after winning against the United States at a women's Foil team quarterfinal at the 2020 Summer Olympics, Thursday, July 29, 2021, in Chiba, Japan. (AP Photo/Andrew Medichini)

Міжнародна федерація фехтування (FIE) дозволила російським та білоруським спортсменам знову брати участь у змаганнях, зокрема у відборі на Олімпійські ігри. Пише “УКРАЇНСЬКА ПРАВДА”.

Рішення набуде чинності з другої половини квітня цього року, напередодні  Чемпіонату світу з фехтування в Мілані, який запланований на липень. Це дозволить білоруським та російським спортсменам взяти участь у відборі на Олімпійські ігри 2024 року в Парижі.

Рішення, чи зможуть спортсмени обох країн виступати під своїми прапорами, залежатиме від рекомендацій Міжнародного олімпійського комітету.

Видання повідомляє, що російським і білоруським командам дозволили повернутися 85 голосами проти 51-го, троє утримались. Офіційним особам дозволили відвідувати змагання FIE 88 голосами проти 48-ми, двоє утрималися.

Дві спроби Федерації фехтування України заблокувати це рішення не увінчалися успіхом.

Українська фехтувальниця на шаблях та олімпійська чемпіонка Ольга Харлан прокоментувала це рішення наступним чином:

“Розчарування… Злість… Несправедливість… Це я відчуваю зараз.

Вони думають, що “спортсмени не несуть відповідальності”, “спорт поза політикою”, “ми всі одна сім’я і повинні жити в мирі”, для своїх егоїстичних цілей.

Ця думка руйнується в той момент, коли на твій дім, на твою землю падають бомби, коли тобі доводиться жити під вибухами, коли тобі доводиться йти на передову і захищати свою сім’ю від вбивств, від того, хто хоче зруйнувати твоє життя і багато чого такого, що навіть не снилося тобі в страшних снах. Ці люди ніколи не зрозуміють, поки це не станеться з ними”.

  • Спортсмени з Росії та Білорусі були відсторонені від участі у змаганнях FIE з березня минулого року через війну в Україні.
  • Раніше МОК заявляв, що “вивчає можливість” повернення спортсменів РФ та Білорусі до міжнародних змагань на “суворих умовах” нейтралітету, хоча це викликало гнівну реакцію в Україні і заклики до більшої ясності у визначенні нейтралітету групою з 35 країн.
  • До березня 2022 року президентом FIE був російський олігарх Алішер Усманов, який опинився під санкціями.