
Тримаємо руку на пульсі й урізноманітнюємо газетні шпальти! Таким могло б бути офіційне кредо «Вечорки», таким воно бачиться, виходячи з наповнення чергового номера.
Життя міста й містян, їх радощі й скорботи, побут та свята – ми намагаємося охопити все.
Не виключенням став і останній березневий випуск, перша шпальта якого традиційно присвячена новинам 123 окремої бригади тероборони, двом подіям з її життя. Про проходження Кодексу сержанта розповіла Ірина Воронцова, а дописом з автопробігу, метою якого стала популяризація як самої бригади, так і Збройних Сил України, поділились колеги з Інше.ТВ.
Другу шпальту відкриває репортаж Наталії Христової про незвичайну виставку в Миколаївській обласній універсальній науковій бібліотеці під назвою «Жіноча краса». 34 портрети написані митцями віком від 6 до 17 років. У якості «моделей» були обрані мами, бабусі, подружки, сестри… і – самі авторки робіт, вихованиці Дитячої художньої школи.
І для них, і для дорослого читача доречною стане казка відомої миколаївської письменниці Віри Марущак про лелек, як завжди, з мудрим підтекстом.
Два меморіальні матеріали «зійшлися» на розвороті. Але якщо загибель в ДТП першої в історії Незалежної України Шевченківської лауреатки Миколаївщини Світлани Григорівни Фоміних – художньої керівниці і диригентки жіночого академічного хору Миколаївського обласного науково-методичного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи та Миколаївського державного училища культури (1993) сталася 16 років тому, то інша втрата – свіжа й болюча. Миколаїв нещодавно залишився «Без Надії…».
«…не стало Надії Сербул. Найкращої серед діячок культури; найкращої стилістки; блогерки; найкращої дружини та доньки, громадської діячки, волонтерки, мужньої жінки. Місту буде не вистачати цієї чарівної дівчини. Її оптимізму, красивого ставлення до всього світу, її любові до життя та окремо – до коханого чоловіка». Так про неї написала Олена Івашко, такою її знало й любило пів міста. Та що там пів міста – люди з багатьох інших міст, які ніколи не бачили Надію, але залюбки читали її чудові пости у Фейсбуці, коментували цю наглу смерть зі сльозами на очах…
Феноменальну подію висвітлила для вас журналістка Олександра Ментель: у Миколаєві директор гімназії вийшов на сцену в якості поета, композитора, співака. Андрій Малахов – директор Миколаївської гімназії № 57 імені Т.Г. Шевченка у свій день народження виступив з концертом, на якому прозвучало тридцять пісенних творів у його власному виконанні, слова та музику для яких також написав він сам. Унікальна людина, унікальний освітянин!
Ще одна знаменна подія: в цьому році перші свої півстоліття відзначає творче об`єднання “Прибужжя», осередок славних митців, аматорів народної творчості, які ні в чому не поступаються маститим професіоналам. Як її, цю подію, відзначити? Звісно, виставкою, яка й відкрилась на днях у обласному краєзнавчому музеї. Це результат плідної і багатогранної співпраці музею з «Прибужжям» у 20-му сторіччі.
І, як завжди, увінчують номер інтелектуальні розваги від Тетяни Макаронової та Андрія Карпінського. І кросворд – докупи. Все для роботи мозку.
Мало не забули: блок міських новин – як завжди на своєму місці.