Міська рада затвердила звіт про виконання бюджету Миколаєва-2022

19:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні міська рада затвердила звіт про виконання бюджету Миколаєва за 2022 рік. 

Директор департаменту фінансів Віра Святелик розповіла, що минулого року видатки міської казни склали близько 4 млрд. 300 млн. грн. а залишок – 1 млрд. 700 млн. грн.

Керівниця поінформувала депутатів, чому виник залишок бюджетних коштів.

– З початком війни не було розуміння, які кошти надходитимуть до бюджету, тому було призупинено будь-які витрати. Потім вийшла постанова Кабінету Міністрів України № 590, в ній жорстко прописано,  які видатки можуть проходити через органи казначейства. Відповідно до постанови зупинено будь-які капітальні видатки, а поточні – проходили не усі, – сказала Віра Святелик.

Окрім цього, змінились й пріоритети видатків. У підсумку, бюджетні кошти дуже виважено витрачалися.

Міський голова Олександр Сєнкевич більш детально розповів про причини економії.

  • Ми скоротили видатки, в тому числі й за рахунок зарплат – було зменшено зарплати посадовцям, які з початком вторгнення не знаходились у місті, – сказав Олександр Сєнкевич. – Через те, що постановою Кабміну заборонено здійснювати капітальні видатки, ми нічого не будували, не  відновлювали. У цілому ж у нас не було завдання витратити усі кошти. Навпаки, ми хотіли економити на випадок, якщо гроші взагалі не надходитимуть до бюджету.

Зекономлені кошти спрямують на важливі для міста проєкти. Як зазначив мер, їх запропоновано витратити на придбання житла для військовослужбовців, відновлення об’єктів міської інфраструктури, як от мережі централізованого водопостачання, що була пошкоджена солоною водою.

Вислухавши роз’яснення, депутати  затвердили звіт про виконання бюджету Миколаєва.