Міська рада розробляє програму часткової компенсації вартості генераторів для ОСББ

14:05

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Фахівці міської ради розробили програму, в рамках якої планують надавати допомогу в закупівлі електрогенераторів для багатоповерхівок.

Це програма компенсації вартості закупівлі електрогенераторів для забезпечення потреб співвласників багатоквартирних будинків під час проходження опалювального сезону 2022-2023 років. Нещодавно її обговорили члени депутатської комісії житлово-комунального господарства, комунальної власності та благоустрою.

Доповідаючи на засіданні комісії, перший заступник директора департаменту ЖКГ Ігор Набатов розповів, що програмою передбачається виділення з міського бюджету компенсації 50 відсотків вартості електрообладнання, але ця сума не має перевищувати 30 тис.грн.

Наприклад, якщо вартість генератора становитиме 60 тисяч гривень, то максимальна сума компенсації становитиме 30 тисяч гривень, – сказав посадовець.

За його словами, механізм ‘ компенсаційних виплат пізніше затвердить виконком міської ради. Його розроблять фахівці двох департаментів: житлово-комунального господарства та егергоефективності.

Механізмом буде передбачено порядок подачі заявок співвітчизників багатоповерхових будинків. Їх подаватимуть через ОСББ чи управляючі компанії. Ці заявки розглядатиме комісія, що створить департамент енергоефективності. Також буде передбачена чітка механіка щодо фінансування заходів, – пояснив Ігор Набатов.

Придбані таким чином генератори стануть власністю всіх мешканців багатоповерхівки. Вони і вирішуватимуть, для чого їх будуть використовувати.

Місцеві обранці рекомендували винести програму на сесію міської ради. Відзначимо, що після цього аналогічне рішення ухвалила й постійна депутатська комісія з питань бюджету.

Таким чином, документ включено до порядку денного найближчої сесії міської ради.