Міська рада розгляне проєкт програми “Доступна вода”

10:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На черговій сесії Миколаївської міської ради, що відбудеться 30 травня, депутати можуть розглянути програму «Доступна вода». Проєкт підготував департамент житлово-комунального господарства.

Про це повідомив секретар міськради Дмитро Фалько в ефірі ТРК «МАРТ».

«Це соціально значуще питання, – сказав він. – Зараз миколаївці мають можливість набирати питну воду в спеціально обладнаних точках. Їх по місту майже 180. Багато установок нам надали безкоштовно в якості благодійної допомоги. Однак це устаткування треба обслуговувати – міняти фільтри, ремонтувати тощо. І це досить витратний процес».

На вказані роботи потрібна досить велика сума, у програмі йдеться про 37 млн грн. На даний час фінансування в бюджеті не передбачено, тож в подальшому доведеться перерозподіляти кошти.

Секретар міськради зазначив, що після війни, коли стабілізується економічна ситуація, міська рада розгляне можливість створення комунального підприємства, що візьме на баланс точки видачі очищеної води, буде їх обслуговувати та продавати воду населенню. При цьому вартість літра води, за попередніми розрахунками, може складати 20 копійок.

Мета програми “Доступна вода” полягає у реалізації заходів щодо підвищення ефективності функціонування систем очищення води та безперебійного забезпечення населення Миколаївської міської територіальної громади очищеною водою.

Головним виконавцем визначено департамент житлово-комунального господарства, а співвиконавцями – ОКП «Миколаївоблтеплоенерго», КП «ДЕЗ «Пілот», управління охорони здоров’я.