Мінування всіх шкіл Миколаєва виявилося хибним. У СБУ зробили заяву про “гібридну агресію РФ”

13:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Спецсигнал, патрульная полиция, скорая помощь
Управління СБУ у Миколаївській області на своїй сторінці у Facebook заявило про причетність Російської Федерації до псевдомінувань шкіл у Миколаєві та закликало городян «зберігати спокій», а ЗМІ — «ретельно перевіряти інформацію».
"Звертаємо увагу: повідомлення про псевдомінування – поширений інструмент в умовах гібридної агресії, котру Російська Федерація веде проти України. За таких умов вкрай важливо, аби українське суспільство чітко це усвідомлювало. Закликаємо громадян зберігати спокій. І окремо звертаємось до ЗМІ з проханням ретельно перевіряти подібну інформацію, аби зі свого боку не сприяти реалізації ворожих спеціальних інформаційних операцій. Служба безпеки України і, зокрема, Антитерористичний центр при СБУ, разом з Національної поліцією в рамках свого функціоналу щоденно відпрацьовують кожне з таких повідомлень", - пише УСБУ.
Як прокоментувала телеканалу «Суспільне» представник Нацполіції Тетяна Петрова, правоохоронці вже обстежили приміщення навчальних закладів та прилеглі до них території. На місці працювали профільні служби.
Як повідомляв «ВН», серія «мінувань», що стартувала 10 січня, коли в поліцію мало не щодня надходили повідомлення про погрози навчальним закладам, торговим центрам і навіть льодовій ковзанці, продовжилася в понеділок, 17 січня. Близько 8.00 на електронну пошту УСБУ на Миколаївщині надійшло анонімне повідомлення про замінування всіх (!) навчальних закладів міста. На місце направлено всі оперативні служби міста: рятувальники ГУ ДСНС України в Миколаївській області, «швидка допомога», поліція, аварійні бригади «Миколаївгазу» та «Миколаївобленерго», вибухотехнічна служба, кінологи.