Міністр енергетики подякував українцям за згуртовану економію світла: такі акції ще знадобляться

15:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Укрэнерго веерные отключения, новости, Укрэнерго, веерные отключения, электроэнергия, уголь, Витренко

Українці ввечері 10 жовтня відгукнулися на прохання зменшити споживання електроенергії та дійсно допомогли знизити навантаження на енергосистему країни. Лише у двох областях добровільно зменшили загальне споживання електрики на 10-11%.

Про це заявив міністр енергетики Герман Галущенко. Він подякував мешканцям України за відповідальне ставлення.

“Українці, ви – неймовірні! Вчора ми отримали від вас масовий відгук на публічне звернення влади з проханням допомогти знизити навантаження на енергосистему та знизити побутове споживання електроенергії ввечері. Так, наприклад, лише Рівненська та Київська області з містом Києвом учора ввечері добровільно знизили близько 10-11%”, – зазначив Галущенко.

Він також закликав повторити скорочення споживання увечері 11 жовтня. У такому разі по всій країні може помітно зменшитись час відключення світла.

“Якщо сьогодні ввечері ми зможемо повторити такий свідомий підхід до розумного енергоспоживання, графіки аварійних відключень країною можуть бути істотно скорочені”, – проінформував Галущенко.

Також зниження енергоспоживання в Україні відзначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, 00 жовтня українці знизили споживання електроенергії в середньому на 10%.

“Сьогодні (11 жовтня. – Ред.) також проситимемо обмежити споживання електроенергії. У години пік – з 17:00 до 23:00 просимо не включати енергоємні прилади: електроплити, електрочайники, електроінструменти, обігрівачі та кондиціонери, духовки та праски, мікрохвильові печі, кавоварки, пральні та посудомийні машини. Це дуже важливо для стабільної роботи нашої енергосистеми”, – заявив Шмигаль.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у Києві та Київській області через обстріл Росією енергетичної інфраструктури ввели графік погодинного відключення електроенергії. Відключення у Києві планують у три хвилі, але тільки якщо буде потреба. Станом на 11 жовтня такої ситуації немає.