«МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВʼЯ ПІД ЧАС ВІЙНИ ВАЖЛИВЕ, ЯК НІКОЛИ», – СІМЕЙНА ЛІКАРКА РУСЛАНА ОМЕЛЯНЧУК З МИКОЛАЄВА

23:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Руслана Омелянчук працює сімейним лікарем в одній із лікарень Миколаєва. На цей час має дві тисячі пацієнтів. З моменту повномасштабного вторгнення залишилась у Миколаєві та приймала пацієнтів в одному з найбільш обстрілюваних районів міста.

Вона пройшла тренінг mhGAP, який проводив Міжнародній Медичний Корпус.

«Зараз війна, і людей з проблемами ментального здоровʼя буде багато. Тому мені важливо покращити свої знання в цій сфері. Особливо подобається, що в mhGAP є алгоритм, за яким ти можеш діяти», – розповідає лікарка.

Після проходження тренінгу, вона впевнилася, що mhGAP має пройти кожен лікар і медсестра. Це дуже важливо.

Руслана займається волонтерською діяльністю, допомагаючи тим, хто потребує підтримки. Це люди на деокупованих територіях Миколаївської та Херсонської областей, ВПО, військові, діти, люди з інвалідністю.

Багато звертається людей, яким потрібно просто поговорити. Постійний стрес, обстріли, повітряні тривоги негативно впливають на психічне здоров’я у Миколаєві, який невпинно атакує ворог.

Вміння вислухати і допомогти це те, за чим приходять люди. Кожного разу кількість пацієнтів збільшується, що свідчить про важливість проблеми. «Слово лікує», – запевняє Руслана.

«Ментальне здоровʼя – це важлива частина здоровʼя кожної людини. Це вміння звертати увагу на свій стан, справлятися зі стресом, проживати горе, біль, страх, а не застрягати в них. Під час війни це важливо як ніколи, бо в турботі за своє ментальне здоров’я, ми знаходимо сили жити далі, допомагати країні і підтримувати рідних», – зазначає вона.

Руслана – приклад лікаря, який постійно розвивається. В неї є спеціалізація по ВІЛ, туберкульозу та паліативній допомозі. Має другу вищу освіту за фахом «менеджер управління закладом здоровʼя».

«Нам ще країну відбудовувати, ми маємо бути здоровими та сильними», – додає Руслана.

Матеріал надано Миколаївською ОВА.