Мають рацію обоє: в ОП пояснили заяви Верещук та Лубінця щодо отримання паспортів рф в окупації

10:24

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

російський фондовий ринок, новини, РФ, Кремль, фінанси, фондовий ринок, российский фондовый рынок, новости, РФ, Кремль, финансы, фондовый рынок,
Омбудсмен Дмитро Лубінець закликав жителів тимчасово окупованих територій України отримувати російське громадянство задля збереження життя. А міністерка Ірина Верещук порадила українцям на ТОТ не брати паспорти рф. В ОП вважають, що рацію мають обоє.
Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі «Бабелю» стверджує, що росія використовує примусову паспортизацію для пропаганди та психологічного впливу. А також — з метою збору персональних даних для посилення контролю з боку окупаційної влади.Він додав, що росіяни змушують українців отримувати паспорти рф для того, щоб формалізувати «законну» можливість мобілізації населення на окупованих територіях для участі у війні проти України з боку росії.

«Україна як держава, зрозуміло, не може і не радитиме брати громадянство окупанта. Це абсолютний нонсенс. Однак є нюанс. Якщо стоїть питання життя і смерті, то людина має зробити все, щоб урятувати своє життя», — зазначив Подоляк.

За його словами, Лубінець та Верещук мають рацію. Так, омбудсмен сказав, що російський паспорт варто брати в крайньому разі з міркувань безпеки, а міністерка стверджує, що не слід просто так оформляти собі паспорт чи допомагати ворогу.

«Смерть чи зростання кількості українських полонених у російських підвалах точно не найкраще рішення. Головне — не проявляти ініціативи й не брати участі в політичних заходах, псевдореферендумах та іншому пособництві окупантам», — додав радник глави Офісу президента.

За його словами, після деокупації українська влада запропонує автоматичну процедуру обнулення «примусових громадянств», зафіксованих у базах даних рф.

«Примусова паспортизація — також елемент гібридної війни та залякування українського населення в окупації. Наше завдання — пояснити інформацію коректно: примусова паспортизація сама собою не спричиняє покарання, головне — не надавати допомоги окупаційній владі», — сказав Подоляк.

Нагадаємо, що минулого тижня президент росії володимир путін підписав указ щодо можливої депортації жителів окупованих територій, які відмовилися від громадянства рф та «створюють загрозу її національній безпеці».

Омбудсмен Дмитро Лубінець закликав жителів тимчасово окупованих територій України отримувати російське громадянство задля збереження життя, а після деокупації офіційно відмовитися від російського паспорта — зараз напрацьовується відповідний закон.

«Мої рекомендації українцям на тимчасово окупованих територіях залишаються тими самими: російські паспорти не брати, з окупантами не співпрацювати, за можливості виїхати, чекати ЗСУ», — написала згодом міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.