Автослюсарі з Миколаївщини виготовили 19 багі для фронту

9:59

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На Миколаївщині в автомайстерні власними, волонтерськими та силами бійців Сили оборони України слюсарі виготовляють високопрохідні автомобілі типу “Багі”. Станом на 15 квітня майстри відправили військовим 19 машин, дві дороблюють, ще понад десять замовлень попереду.

Про це Суспільному розповів власник автомайстерні Ігор.

Вартість переобладнання автівки в бойовий легкопрохідний автомобіль, в середньому, коштує від 100 до 130 тисяч гривень, за словами Ігоря, це залежить від стану донора та типу його модифікації.

“Мінімум проводки, простота, надійність. Високий кліренс, ремонтопридатність та швидкість. Ось плюси таких машин, плюс універсальність. І вивезти пораненого, і ККВТ на нього можна встановити, або гранатомет. Або боєкомплект підвезти, продукти, що завгодно”, — говорить власник автомайстерні.

Автослюсар Олександр розрізав понад десятиміліметрову частину капсули, що має захистити екіпаж в разі наїзду на міну. Автівка зібрана з двох частин. Кабіна американського “Форда Рейнджер”, колісна база від ГАЗ-66.

“Ми зачищаємо кабіну, броньовані листи підрізаємо, підганяємо під кабіну. Зафіксуємо, зріжемо пороги. Потім оптимізуватимемо кабіну з салоном, щоб вона була повністю з бронею одним цілим”, — розповідає Олександр.

Призначення цього борту — евакуація особового складу або транспортування бойового комплекту. Колісна база дозволяє рухатись колією, що на пересічній місцевості є важливим, говорить керівник автомайстерні Ігор.

За словами Ігоря, в залежності від потреб конкретного підрозділу, багі тут збирають адаптовані до тих умов, де перебувають військові. Бійці використовують такі автівки по-різному.

Замовлень вистачає, грошей та розхідників — ні. Інколи матеріали беруть з розбитої російської техніки, додає власник майстерні.