“Марко” зустрічає друзів

22:33

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

26 травня 2023 року в Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького урочисто відкрився Центр сучасного читання «Марко».
Захід складався з двох частин: розважально-пізнавальної програми для дітей «Марко зустрічає друзів» та урочистої – для громади міста.
Дітлахам запропонували яскраву квест-гру, в ході якої у захопливій формі познайомили маленьких гостей з різними локаціями Центра сучасного читання «Марко».
Юні відвідувачі переглянули мінівиставу паперового театру «Камішібай», а потім й самі мали змогу відчути себе акторами, зігравши ролі в театралізації казки. Також вони подивились трейлери сучасних мультфільмів, на майстер-класі виготовили символ «Марка» – сову, а наприкінці зустрічі поспілкувались в теплій, невимушеній атмосфері.
На дорослих чекав поетичний перформанс, присвячений пам’яті видатного українського поета-земляка, лауреата Шевченківської премії Дмитра Креміня. Вірші під акомпанемент гітари Андрія Криворучка читали директорка бібліотеки, заслужений журналіст України Інга Хоржевська, бібліотекарі Світлана Ромашова, Ігор Богуславський й прес-секретар бібліотеки Павло Москальов, дама в чорному – бібліотекарка Ольга Корованюк.
Центральна міська бібліотека ім. М.Л. Кропивницького відома миколаївцям як потужний центр доступу до інформації, популяризації книг та читання, підтримки громадських ініціатив, вільний простір для спілкування громади.
Ідея створення центра сучасного читання «Марко» виникла як реакція бібліотеки на необхідність підвищення престижності та розвитку культури читання у суспільстві, залучення до книги різних верств населення міста. Бібліотека запропонувала створити на своєму абонементі Центр сучасного читання «Марко», який буде креативним середовищем для знайомства з книгами в різних форматах, розвитку творчих та інтелектуальних здібностей для сімей з дітьми, молоді, людей зрілого віку, учасників читацьких об’єднань та гуртків.
«У 2021-му році бібліотека стала переможцем у конкурсі проєктів Громадського бюджету міста. Завдяки цьому сховище книг абонемента трансформовано у відкритий простір з новими послугами, меблями, креативним зонуванням та технічним обладнанням. На проєкт виділено 994605 тис грн. За ці гроші було оновлено підлогове покриття, стіни та стеля, встановлено енергоощадне освітлення. Простір оснащено мультимедійним комплексом для проведення перформансів, літературних і творчих конкурсів, дефіле, вистав бібліотечного театру, який ми сьогодні презентуємо. Нові зручні меблі, сцена для виступів, дитячий куточок, обладнаний смарттелевізором, комп`ютер та ноутбук для самостійної роботи відвідувачів «Марка» дозволять кожному жителю та гостю Миколаєва знайти собі заняття для душі, реалізувати свої творчі здібності на майстер-класі чи в театральному гуртку, підготуватись до навчального процесу, пограти в настільні ігри, подивитись кіно або просто почитати сучасні книги в затишній атмосфері», – зазначила директор Центральної міської бібліотеки Інга Хоржевська.
Для дітей та підлітків передбачено проведення циклу заходів з безпеки життєдіяльності «Безпечне місто», постійні майстер-класи творчої студії «Фантазер», читацькі перегони «Літо з книгою». Молодь зможе реалізувати себе у театрі читання, студіях літературної творчості тощо.
З відкриттям Центру сучасного читання колектив бібліотеки привітали перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков, начальник управління культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради Юрій Любаров, регіональний представник Державної акціонерної компанії “Укрвидавполіграфія» Андрій Кротов, керівник ГО «Молодіжний центр наукової діяльності» Артем Кривцов, друзі та постійні партнери бібліотеки.
Сподіваємось, що «Марко» стане для містян необхідним і улюбленим місцем змістовного дозвілля, відпочинку та пізнання нового!